Z banky Hypo Alpe-Adria se od pondělka 11. července stává Addiko Bank

11. 7. 2016

  • Země: Chorvatsko
  • Datum zveřejnění: 08.07.2016
  • Zdroj: hospodářský deník „Poslovni dnevnik“, Záhřeb, 8. července 2016

Nový majitel banky Hypo Alpe-Adria, fond Advent International, který ji koupil v roce 2014, chce skoncovat se zátěží, které představuje současné jméno a které se stalo téměř synonymem pro podivné temné bankovní operace v devadesátých letech minulého století.

ilustrační obrázekBanka Hypo Alpe-Adria od pondělí 11. července 2016 mění jméno na Addiko Bank. Do propadliště dějin tak odchází ochranná značka – hroch i modro-šedá kombinace barev, kterou nahradí červená.

Předseda správní rady banky Mario Žižek oznámil, že v pondělí 11. července se ve všech pobočkách, jakož i na webu a v mobilních aplikacích objeví nové poznávací symboly. Celkový rebranding bude proveden do konce září, dodal Žižek a pokračoval: „Změna barvy a jména není nejdůležitější záležitost. Jsme si vědomi, že musíme změnit i jiné věci. Toto je pouze znak toho, že jsme ke změnám připraveni – že se činnost banky stane jednodušší, přímější a jasnější“.

V souladu s novou filozofií zjednoduší Addiko Bank svoji nabídku i nutnou administrativu. Místo šesti druhů karet bude od pondělka mít jen dva a ze 14 typů účelových úvěrů zůstanou rovněž jen dva.

Jméno změní banka nejen v Chorvatsku, ale také ve Slovinsku, Srbsku, Černé Hoře a Bosně a Hercegovině. Jméno Addiko Bank bylo vybráno z téměř tří set návrhů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Záhřebu

Tisknout Vaše hodnocení: