Začátkem příštího roku bude zahájena rekonstrukce terminálu vilniuského letiště.

16. 8. 2017

  • Země: LT - Litva
  • Datum zveřejnění: 01.08.2017

Vilniuské letiště, uzavřené kvůli rekonstrukci vzletové a přistávací dráhy, se vrátí k normálnímu provozu dne 18. srpna, ale v září budou zahájeny nové práce - tentokrát půjde o rekonstrukci terminálu, píše ruská verze litevského portálu Delfi s odkazem na Lietuvos Rytas.
Podle ředitele letiště Vilnius, pana Olaf Martense, bude rekonstrukce terminálu trvat 3-4 roky.
„Je to náročný úkol, za měsíc bychom to nestihli. Začít bychom měli začátkem příštího roku a skončit v roce 2020. Musíme zcela předělat terminál až k prostoru zóny kontrol. Vybavujeme nová kontrolní stanoviště, rekonstruujeme “ sterilní zónu“, obchodní zóny, zvětšujeme plochy čekáren, modernizujeme kabiny pasových kontrol, zvyšujeme jejich počet. A na to budeme potřebovat několik let,“ řekl Martens.
Rekonstrukční práce probíhaly na letišti před 10 lety - v roce 2007 byl otevřen terminál pro cestující, ve kterém byly zřízeny prostory pro cestující schengenského a ne-schengenském prostoru.
Připomeňme si, že v polovině července letošního roku byly na letišti ve Vilniusu uzavřeny z důvodů rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy. Většina leteckých společností přesunula své lety do Kaunasu.
Zdroj: DELFI,lt
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CezchTrade Riga.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: