Zahájení českého pavilonu na veletrhu Nanotech 2017 v Japonsku

15. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zahájení českého pavilonu na veletrhu Nanotech 2017 v Japonsku Velvyslanec ČR v Japonsku Tomáš Dub 15. února 2017 slavnostně otevřel český pavilon na veletrhu Nanotech. Veletrh se koná od 15. do 17. února 2017 a patří k nejvýznamnějším příležitostem pro setkání technologických firem. Česká republika zde má svůj stánek pravidelně od roku 2012.

Své produkty letos prezentují firmy: Elmarco, Estcom, SVCS Process Innovation, VF, VYTEK. V letošním roce se jednalo o největší český pavilon v historii veletrhu. Účast ČR byla zajištěna vládní agenturou CzechInvest.

Český pavilon oficiálně otevřel 15. února 2017 velvyslanec Tomáš Dub, který také poskytl veletrhu záštitu. Současně byla ČR prostřednictvím ZÚ Tokio jedním z oficiálních partnerů doprovodné recepce.

Letošního 16. ročníku se účastní přes 1300 společností z 27 zemí, díky čemuž se veletrh stal největším nanotechnologickou výstavou na světě. Veletrh je určen většinou odborníkům a firmám využívající ve své produkce nanotechnologie. Veletrh představuje pro české firmy jedinečnou příležitost navázat obchodní kontakty a představit se na jednom z nejvýznamnějších nanotechnologických fór.

České firmy se mohou v Japonsku v oblasti nanotechnologií uplatnit jak v oblasti základního výzkumu, kde například existuje spolupráce mezi Shinshu University a TU v Liberci, tak na trhu se zbožím, které tyto technologie využívá. Své produkty, využívající nanotechnologie, již do Japonska vyváží například firma Tilak, svou pobočku pro Asii má v Tokiu firma Elmarco.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Marcel Sauer.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek