Zahraniční kanceláře CzechTrade v Rize, Almaty a Bombaji mají nové šéfy

2. 9. 2015 | Zdroj: CzechTrade

Novým vedoucím zahraniční kanceláře v Rize pro oblast Pobaltí se stal Jiří Reil, pobočku v Almaty nově řídí Petr Jurčík a zastoupení v Bombaji Tomáš Rousek.  

Rejl-czechtradeJiří Rejl (61 let)

V oblasti zahraničního obchodu se pohybuje od roku 1976. Jeho specializací byl export zemědělských strojů do východní a jižní Evropy. V 90. letech zastupoval společnost Motokov v Albánii.

V agentuře CzechTrade působí od roku 2008. Nejprve se zabýval podporou exportu českého leteckého, železničního a elektrotechnického průmyslu a v srpnu 2015 se stal vedoucím zahraniční kanceláře pro Pobaltí se sídlem v Rize.

Vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické. Hovoří plynně rusky a anglicky. Zajímá se o historii, literaturu, aktivně hraje golf a se svojí rodinou se věnuje chalupaření.

Petr Jurčík (28 let)

Začínal jako konzultant a zástupce českých a slovenských firem na Ukrajině. Do agentury CzechTrade nastoupil na pozici konzultanta v oddělení elektra, ICT a dopravních a manipulačních zařízení v listopadu 2014. Od srpna 2015 je vedoucím zahraniční kanceláře v Almaty.

Petr Jurčík je absolventem dopravní fakulty Univerzity Pardubice, mluví plynně rusky a anglicky a domluví se také německy, ukrajinsky a rumunsky.

Mezi jeho koníčky patří dopravní technika a cestování do turisticky méně známých destinací.

rousek-czechtradeTomáš Rousek (48 let)

Kariéru zasvětil mezinárodnímu obchodu. Působil převážně v oblasti energetiky, nakládání s odpady a stavebnictví. V letech 2008–2011 byl ředitelem dceřiné společnosti výrobce elektrotechnických materiálů Kopos Kolín v Etiopii.

V agentuře CzechTrade působil jako manažer projektu koordinace českých firem v projektech financovaných Světovou bankou již v letech 2006–2008. Od léta letošního roku vede kancelář agentury v indické Bombaji.

Tomáš Rousek vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Kromě angličtiny se domluví také amharsky. Ve volných chvílích se věnuje sportu, psaní a studiu hindštiny.

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek