Zájem o český stánek na největším skandinávském veletrhu cestovního ruchu MATKA 2017 ve Finsku

24. 1. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zájem o český stánek na největším skandinávském veletrhu cestovního ruchu MATKA 2017 ve Finsku Ve dnech od 19. do 22. ledna 2017 se na helsinském výstavišti ve Finsku uskutečnil veletrh z oblasti cestovního ruchu MATKA 2017, na němž měla své zastoupení i Česká republika. Příští ročník veletrhu MATKA proběhne v Helsinkách ve dnech od 18. do 21. ledna 2018.

Letošního ročníku veletrhu MATKA (CESTA), jenž je největším specializovaným veletrhem z oblasti cestovního ruchu v severní Evropě, se zúčastnilo 920 vystavovatelů z více než 80 zemí, včetně zástupců z ČR. Dle údajů Helsinské veletržní správy akci navštívilo během 4 dní více než 71 000 návštěvníků, z toho cca 15 tisíc z řad odborné veřejnosti.

Zastoupení České republiky na veletrhu již tradičně zastřešovala agentura CzechTourism, vlastní pobytové produkty pak nabízeli zástupci Golf and Spa Resortu Konopiště a Spa Hotelu Chateau Mcely.

Český stánek na veletrhu MATKA 2017 v Helsinkách

Český stánek na veletrhu MATKA 2017 v Helsinkách

Český stánek navštívili před zahájením veletrhu diplomaté Velvyslanectví ČR v Helsinkách, velvyslanec I. Jukl a jeho zástupce J. Mandys. Kromě seznámení se s vystavovateli bylo návštěvy využito i k podrobnějšímu projednání aktivit CzechTourismu ve Finsku v roce 2017. Vystavovatelé spolu s diplomaty se rovněž společně zúčastnili na polském stánku společenské networkingové akce zemí V4.  

Dle vyjádření ředitelky stockholmského zastoupení CzechTourismu pro Skandinávii paní L. Vallin, jakož i představitelek obou společností, lze považovat letošní účast na veletrhu MATKA za velmi úspěšnou – český stánek přilákal velký počet návštěvníků, řada z nich se na něj i opakovaně vracela.

Příští ročník veletrhu MATKA proběhne v Helsinkách ve dnech od 18. do 21. ledna 2018. Vzhledem k širokému teritoriálnímu záběru i velké návštěvnosti lze účast na něm jednoznačně doporučit všem českým společnostem podnikajícím (nejen) v incomingovém cestovním ruchu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Helsinkách (Finsko). Autor: Jaroslav Mandys, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek