Zájem o zastupování firmy TATRA v Angole

6. 6. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

V průběhu pracovní cesty do Angoly se ekonomický diplomat Zastupitelského úřadu ČR v Pretorii setkal s panem António João, který projevil vážný zájem o zastupování firmy TATRA v Angole. Automobily Tatra mají podle něj v zemi stále dobré jméno.

Řada vozů modelu 148, které byly dodány v době existence ČSSR, je stále v provozu a osvědčila se v náročných klimatických i terénních podmínkách zejména při svozu dřeva, které je důležitým exportním artiklem. Jako majitel dvou farem má pan João sám zájem o koupi několika vozů pro svoz kukuřice.

Podle vlastních slov má jako autorizovaný zástupce několika španělských potravinářských firem dostatek znalostí angolského trhu i prostředků pro dovoz předváděcích vozů a vybudování servisního centra v Luandě a v případě potřeby i v regionálních centrech na jihu i severu země, kde jeho rodina vlastní pozemky.

V případě zajištění exportního financování by bylo možné nové vozy opět dodávat ministerstvu zemědělství Angoly, které spravuje řadu státních lesů a farem. Má zájem o školení technického personálu pro poskytování servisu a poradenství v ČR a v případě zájmu české strany je připraven kdykoliv navštívit centrálu Tatry.

Navíc ze zvláštní schůzky s představitelem Hasičského záchranného sboru Angoly (součást ministerstva vnitra) vyplynulo, že v minulém roce byly do země dovezeny min. dvě cisterny na podvozku modelu 815 a to přes blíže neidentifikovaného španělského prostředníka, který ale nezajišťuje potřebný servis. Hasičský záchranný sbor je ale přesto s dodanými vozidly spokojen a v případě poskytnutí exportního financování a servisu by mohl mít zájem o koupi několika vozů ročně (kromě řady starších modelů nyní většinu vozů dodávají firmy IVECO a DAF).

Zájem by HZS mohl mít i o speciální modely určené pro boj s povodněmi, které Angolu sužují a o výměnu zkušeností a školení personálu v této oblasti. Angolský trh je i přes stávající ekonomickou a politickou krizi perspektivní ve všech výrobních segmentech Tatry – rozvoj zemědělství je prioritou vlády, očekává se rozmach těžby uhlovodíků na pevnině a obecně zpevněných cest je v zemi minimum.

Kontakty pana João: antoniojoao.ebajoat@gmail.com, +244 923 300 358 (hovoří portugalsky a anglicky).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pretorii (Jihoafrická republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek