Letošní Evropský podnikatelský summit se zaměřil na budoucnost Evropy

23. 5. 2017 | Zdroj: Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE)

Ve dnech 22. a 23. května 2017 se v Bruselu konal Evropský podnikatelský summit, na kterém se každoročně setkávají zástupci evropských institucí EU, byznysu a dalších zúčastněných stran, aby diskutovali o hlavním politikách a ekonomickém rozvoji EU.

Tématem jednoho z hlavním plenárních zasedání byla budoucnost Evropy. Evropská komise nedávno vydala svou bílou knihu o budoucnosti Evropy, která stanovuje 5 scénářů, jimiž se EU může do budoucna ubírat.

Prezidentka BusinessEurope Emma Marcegaglia při této příležitosti uvedla, že evropská ekonomika ukazuje zlepšení, ať jde o vyšší tempo růstu HDP, nižší nezaměstnanost nebo vyšší důvěru podnikatelů. Nicméně v řadě kritérií vykazuje EU horší čísla, než před vypuknutím hospodářské krize, takže je nutné pokračovat ve snahách o zlepšení.

Podle prezidentky BusinessEurope je klíčové zaměřit se na rychlé zlepšení investičního prostředí, odstranit bariéry na jednotném vnitřním trhu a vytvořit silnou průmyslovou strategii. EU by také měla být schopná vyjednávat ambiciózní obchodní dohody se třetími zeměmi.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek