Zákaznické dny v Kovosvitu: Strojírenský veletrh v malém

14. 4. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Český lídr ve výrobě obráběcích strojů Kovosvit MAS pořádal na počátku dubna v sídle společnosti v Sezimově Ústí Zákaznické a distributorské dny. Tradičně zde vystavuje celá řada českých i zahraničních firem, jedná se tedy o jakýsi strojírenský veletrh v malém. Akce se zúčastnil také náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

KovosvitVladimír Bärtl zde připomněl, že české hospodářství loni dosáhlo nejrychlejšího růstu v Evropské unii (zvýšení HDP o 4 procenta) . Export do zahraničí pak v roce 2015 narostl dokonce o 6 procent. „Strojírenskou výrobu, zvláště pak obor obráběcích strojů vnímáme jako rodinné stříbro našeho hospodářství,“ uvedl Bärtl.

Cílem Kovosvitu MAS je zařadit se mezi pět nejlepších výrobců obráběcích strojů v Evropské unii.  „Abychom toho dosáhli, pouštíme se do nových sofistikovanějších technologií a inovativních řešení. Na letošním Strojírenském veletrhu v Brně představíme ve světové premiéře novinku mezi obráběcími stroji. Jedná se o unikátní stroj kombinující spojení tradičního obrábění a hybridní technologie,“ uvedl majitel spoleřčnosti František Komárek.

Ústředním tématem letošních Zákaznických a distributorských dnů byla automatizace a robotizace, které mají být budoucností strojírenské výroby. Také sezimoústecký Kovosvit v nich vidí velkou šanci a možnost daleko efektivnějšího využití obráběcích strojů.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek