Zástupce náměstka MZV I. Jančárek vedl podnikatelskou misi Hospodářské komory do Indonésie

10. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zástupce náměstka MZV I. Jančárek vedl podnikatelskou misi Hospodářské komory do Indonésie Ve dnech od 7. do 10. května 2017 proběhl v Jakartě program podnikatelské mise českých firem z oboru energetiky a těžby zorganizovaný Zastupitelským úřadem v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie. Misi vedl JUDr. Ivan Jančárek, zástupce náměstka ministra zahraničních věcí a zastřešila Hospodářská komora ČR.

V rámci celodenního business fóra na Ministerstvu energetiky a nerostných zdrojů představila delegace indonéským partnerům Českou republiku coby vyspělou zemi v oblasti výroby a přenosu elektrické energie, jakož i strojírenské výroby relevantních komponentů a disponující širokým know-how prakticky ve všech typových odvětvích energetického mixu. Jednotliví účastníci pak prezentovali své specifické výrobky, služby a řešení v rámci odpoledního B2B semináře při individuálních jednání s přítomnými vlastníky a manažery indonéských firem.

Představitelé indonéských státních energetických podniků a institucí naopak české straně představili energetickou koncepci své země a seznámili je jak s perspektivními oblastmi spolupráce, tak i s principy a specifiky danými regulatorní úpravou v daném odvětví.

Na české straně se v rámci mise a business fóra prezentovalo vedle Hospodářské komory ČR také dalších 17 českých subjektů. Vedle specialistů z relevantních oborů spojených s energetikou byl také silně zastoupen český finanční sektor. Jmenovitě se zúčastnili společnosti: Arkon Flow Systems, s.r.o.; BAC Holding s.r.o.; Bilfinger Babcock CZ s.r.o.; ČEB; Cekindo; Doosan Škoda Power s.r.o.; ENELEX s.r.o.; EGAP; HYDROPOL; Komerční banka, a.s.; MERKO CZ, a.s; MSA; NEE Process Solution s.r.o.; Raiffeinsenbank; STOPA, s.r.o.; Technoexport - Victorian Energy, a.s.; UniCredit Bank Czech and Slovakia, a.s.;      

Nad akcí převzal záštitu náměstek ministra energetiky a nerostných zdrojů Indonésie a odpolední B2B část spoluorganizovala indonéská obchodní komora KADIN. Dle velké účasti a zájmu z indonéské strany bylo patrné, že zájem o uplatnění českých firem v indonéské energetice nepochybně existuje a příležitosti se více než nabízejí. „Indonésie je v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik regionu a tato čtvrtmiliardová země bude muset projít energetickou revolucí, pokud chce zachovat tempo růstu a pokrýt stoupající potřebu svých občanů,“ uvedl k situaci země na okraj fóra Ivan Hotěk, Velvyslanec ČR v Indonésii.

V rámci dalšího programu a vrcholových jednání zástupce náměstka ministra zahraničních věcí  I. Jančárka, pak měly české firmy také možnost setkat přímo s vrcholnými představiteli relevantních rezortů, kromě Ministerstva energetiky také Ministerstva průmyslu a Ministerstva dopravy. Tyto schůzky jim poskytli další příležitost představit se a získat kontakty na adekvátních místech.    

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jakartě (Indonésie). Autor: Jakub Černý, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek