Zástupci agentury CzechInvest na Technologické misi do Kolumbie

13. 4. 2016 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Navštíví Bogotu i Medellín a zavítají také na kolumbijské ministerstvo dopravy a ministerstvo hornictví a energetiky.

Ve dnech 11. až 15. dubna 2016 se zástupci CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, společnosti Cross Zlín a Smíšené obchodní komory Česko-Tichomořské Aliance účastní pětidenní technologické mise do Kolumbie. Zaměří se na posilování vědeckotechnické spolupráce a podporu v oblasti Smart Cities, tedy měst, která využívají digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života svých občanů.

Zástupci CzechInvestu během mise představí českou výzkumnou infrastrukturu a potenciál pro vědeckou spolupráci, který Česká republika nabízí. Zajímat je budou zejména společné projekty, výměna doktorandů či přísun výzkumníků a uplatnění českých technologií pro Smart Cities.

V pondělí již delegace navštívila ministerstvo dopravy a ministerstvo energetiky, kde hledala společná témata pro možnou spolupráci obou zemí v oblasti dopravní telematiky a inteligentních sítí tzv. Smart Grid. Schůzka se sdružením ITS Colombia pak odhalila důležitý bod vstupu do kolumbijského prostředí řízení dopravy na úrovni firem a podílu na kolumbijských projektech.

Setkání se účastnila také zástupkyně společnosti XM, která zajišťuje energetické a dopravní sítě industriálního kolumbijského města Medellín. Tuto velice významnou firmu dále delegace podle plánu navštíví přímo na její centrále již v úterý a seznámí se blíže s a know-how příležitostmi, které společnost může nabídnout českým protějškům.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek