Zástupci energetické firmy jednali v Plzni o spolupráci při výstavbě tepelné elektrárny v Palestině

17. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zástupci energetické firmy jednali v Plzni o spolupráci při výstavbě tepelné elektrárny v Palestině Projektový tým palestinské energetické firmy Palestine Power Generation Company (PPGC) jednal ve čtvrtek 13. října 2016 v Plzni s vedením Doosan Škoda Power o možnostech spolupráce při výstavbě a provozu první konvenční elektrárny na území Palestiny na Západním břehu Jordánu v lokalitě Dženín (Jenin).

Návštěvu tohoto tradičního českého podniku zorganizoval v rámci programu incomingové podnikatelské mise (projekt PROPED 2016) Styčný úřad České republiky v Ramalláhu.

Zástupce PPGC přijali regionální exportní manažer pan Martin Štětka a seniorní poradce vedení společnosti pan Chong Whie Cho. Předmětem jednání byla případná účast českého výrobce parních turbín a souvisejícího strojního zařízení elektráren na projektu elektrárny Dženín, prvního konvenčního zdroje elektrické energie na Západním břehu Jordánu.

Projektový manažer PPGC pan Sabri Barkáwí popsal technické parametry připracovaného projektu (kombinovaný plynový cyklus o instalovaném výkonu max. 450MW, 1 plynová turbína a 1 parní turbína na jedné hřídeli) a průběh přípravných prací, které mají vyvrcholit před koncem roku 2016 vypsáním tendru na hlavního dodavatele. Tendru se na základě schválených pravidel bude moci zúčastnit sedm zahraničních firem, které se úspěšně předkvalifikovaly. Spuštění elektrárny je plánováno na polovinu roku 2020.

Vedení Doosan Škoda Power představilo historii i současný výrobní program firmy. Zaměřilo se také na aktuální referenční zakázky realizované a připravované v regionu Blízkého východu. Se zástupci PPGC byly diskutovány některé technické a technologické aspekty výstavby moderních elektráren s kombinovaným plynovým cyklem a rovněž formy zapojení česko-korejského výrobce do energetických projektů v zahraničí. Na závěr návštěvy si palestinští podnikatelé prohlédli výrobní hlavní výrobní halu s několika turbínami v různých stádiích výroby.

Návštěva Doosan Škoda Power

Návštěva Doosan Škoda Power

V rámci čtyřdenního programu incomingové mise navštívilo sedm palestinských firem (10 účastníků) celkem 11 českých podniků působících v sektoru konvenční energetiky nebo obnovitelných zdrojů energie (OZE). V úterý 11. října navštívili palestinští podnikatelé spalovnu Pražských služeb ZEVO (Waste to Energy) v Malešicích, dispečink pro správu fotovoltaických elektráren firmy Servis FVE, instalaci solárních panelů firmy Fill Factory a laboratoř pro testování FV panelů na ČVUT a vedli jednání se zástupci firem Škoda Praha a Energoprojekt Praha.

Ve středu 12. října pak měli možnost seznámit se s technologiemi třech bioplynových stanic v Plandrech, ve Ždírci nad Doubravou a v Čáslavicích a navštívit firmu ProPelety ve Žďáru nad Sázavou, včetně výrobní linky pro peletizaci biomasy. Paralelně s organizovaným programem vedli někteří z palestinských podnikatelů separátní jednání s dalšími českými výrobci.

Ve firmě Servis FVE

Ve firmě Servis FVE

Bioplynová stanice Plandry

Bioplynová stanice Plandry

Solární panely Fill Factory na ČVUT

Solární panely Fill Factory na ČVUT


Informace poskytnuta Styčným úřadem ČR v Ramalláhu (Palestina). Autor: Cyril Bumbálek, zástupce vedoucího Styčného úřadu, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek