Zavedení daně z přidané hodnoty ve Spojených arabských emirátech – seminář pro české firmy

12. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zavedení daně z přidané hodnoty ve Spojených arabských emirátech – seminář pro české firmy Zastupitelský úřad České republiky v Abú Dhabí uspořádal dne 10. dubna 2017 pro české firmy seminář o změnách v obchodní legislativě (nový zákon o dani z přidané hodnoty) a vývoji emirátské ekonomiky v kontextu globálních a regionálních trendů. Semináře se zúčastnili zástupci 21 ryze českých firem již etablovaných na místním trhu, 5 českých firem na akci dorazilo z České republiky.

Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programů podpory ekonomické diplomacie PROPED. Obdobné projekty pořádá Zastupitelský úřad v Abú Dhabí pro české firmy již od roku 2008.

Po úvodním slovu obchodního rady velvyslanectví, Ing. Petra Vlka vystoupili se svými prezentacemi na téma „Compliance and VAT in the Middle East“ Dr. Yann Mrazek, Managing Partner, M/ADVOCATES OF LAW a Sofia Mota, Head of Regulatory and Compliance Services  konzultační firmy ReThink Middle East.

Druhá část semináře byla věnována budoucímu vývoji emirátské ekonomiky v regionálním a globálním kontextu. Velmi zajímavou prezentaci na toto téma s názvem „GCC in a disrupted world“ přednesl Mr. Gary Dugan, Chief Investment Officer for Wealth Management of Emirates NBD, národní banky Dubaje.

Na závěr semináře vystoupil se svým projevem na téma „sustainability and stability“ pan velvyslanec České republiky ve Spojených arabskýh emirátech, Ing. Alexandr Sporýš.

Z důvodu docílení vyšší návštěvnosti byla akce organizačně zajištěna ve spolupráci s Czech Business Council Dubai a stala se součástí 2. výročního zasedání tohoto sdružení cca 150 českých firem a profesionálů dlouhodobě působících ve Spojených arabských emirátech.

Semináře se zúčastnili zástupci 21 ryze českých firem již etablovaných na místním trhu, 5 českých firem na akci dorazilo z České republiky. Celkově se akce zúčastnilo cca 70 osob. Seminář a následný networking se konal v prostorách Emirates Golf Club M's Restaurant v Dubaji. Akce byla většinou firem hodnocena jako velmi přínosná a organizačně velmi dobře zajištěná. Velmi spokojeny byly firmy i s přístupem organizátora

Organizace semináře jako uceleného programového bloku v rámci otevřeného výročního zasedání Czech Business Council se osvědčila již druhý rok a byla všemi stranami hodnocena velmi pozitivně. Došlo tím ke zvýšení efektivity vynaložených finančních prostředků a úspoře času všech zúčastněných stran. Firmy projevily zájem opakovat akci i v roce 2018.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty). Autor: Ing. Petr Vlk, ekonomický a obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek