Zbrojařský veletrh DEFEXPO 2018

19. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 16.03.2018

Nadcházející veletrh Defence Expo 2018 představí nejnovější technologie a systémy v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu. Veletrh proběhne ve východoindickém městě Chennai od 11 do 14 dubna. Jde o největší akci svého druhu v Indii a zároveň o vítanou příležitost pro prezentaci českých exportérů. Česká republika má v oblasti obranného průmyslu v Indii stále velké jméno, což usnadňuje tuzemským exportérům jednání s indickými partnery.
Českým zbrojařům přináší veletrh Defence Expo unikátní možnost pro prezentaci obranné techniky pro všechny tři složky armády – pozemní vojsko, námořnictvo a letectvo. To vše v zemi, která platí za jednoho z největších dovozců zbraní na světě.
Návštěvníci veletrhu budou mít možnost spatřit celou řadu vojenských zařízení, mezi kterými figurují bojové vrtulníky, stíhačky nebo rakety. Pořadatelé prozradili, že zlatým hřebem veletrhu bude představení několika letadel státem vlastněné společnosti Hindustan Aeronautics Limited, jako je lehký víceúčelový taktický stíhací letoun 4. generace Tejas, víceúčelový lehký vrtulník Dhruv a civilní verze letadla Dornier.
Důraz bude kladen také na předvedení námořních konstrukčních kapacit, protože počet fregat, korvet a dalších válečných lodí v indickém námořním arzenálu každým rokem roste. Veletrh odhalí indické schopnosti vyrobit ponorky třídy Scorpène a představí kapacity indických námořních loděnic, včetně Mazagon Docks, Goa Shipyards nebo Hindustan Shipyard.
Veletrhu se zúčastní zahraniční kancelář CzechTrade Bengalúru, která může i v letošním ročníku domluvit českým společnostem setkání s významnými vojenskými průmyslovými podniky. Mezi další služby CzechTrade Bengalúru patří osobní asistence během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních s vašimi obchodními partnery. Pro bližší informace se obraťte na vedoucího zahraniční kanceláře (ivan.kamenik@czechtrade.cz).

Zdroj: The Economic Times, 4. března 2018
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: