Zbývá přesně rok do zahájení Světové výstavy Expo 2015 v Miláně

30. 4. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 29.04.2014
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

Doposud bylo předáno 26 pavilonů (v prosinci), zbytek bude předán v květnu. Aktuálně pracují na přípravách terénu na výstavišti Rho, kde budou stát pavilony všech vystavovatelů, 4 tisíce dělníků. Pracuje se na směny 20 hodiny denně, aby se dohnalo zpoždění.

ilustrační obrázekNyní je počet zemí, které hodlají postavit svůj národní pavilon v Miláně, 140. Expo 2015 uvidí i 5 až7 korporátních pavilonů. Italská rada pro Expo 2015 v Miláně rozhoduje, zda je projekt jednotlivých firem v souladu s tématem Světové výstavy. Korporátní projekty vynesou Expu 30-40 milionů euro. Mezi korporátními pavilony uvidíme skupinu Fiat (Cnh), China Varke, China corporate United pavillon a firmy ze sektoru zemědělko-potravinářského.

Investice firem do Expo, tedy plocha, výstavba a údržba, akce a řízení komunikace, překročí 600 milionů euro.

Celková hodnota veřejných zakázek, které byly vypsány, je doposud v hodnotě 220 milionů euro.

V březnu tohoto roku byl zahájen prodej vstupenek na Světovou výstavu Expo 2015. Průměrná cena denní vstupenky je 25 euro v předprodeji. Generální komisař Itálie pro Expo 2015 má za cíl prodej 4 milionů kusů vstupenek do července tohoto roku, což představuje pětinu z celkového počtu lístků (24 milionů celkově), které se předpokládá prodat.

Celkový výdělek z prodeje vstupenek na Světovou výstavu je odhadován na 500 milionů euro. K tomu se připočítají tržby z prodeje merchandisingu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO a CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: