Žebříček: Technologickým skokanem v ČR je firma DataSpring

21. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Z českých zástupců regionální soutěže o nejrychleji rostoucí technologickou společnost (Deloitte Technology Fast 50) se nejlépe umístila firmy DataSpring, která poskytuje cloudové a IT služby. Žebříček sleduje podniky v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy. DataSpring mezi nimi získala pomyslný bronz.

Druhé místo mezi Čechy obsadil internetový obchod ZOOT. Třetí příčka patří společnosti Musoft.cz, která se specializuje na analýzy, metodiky a programování rozsáhlých databázových informačních systémů pro paměťové instituce.

Žebříček Deloitte Technology Fast 50 tradičně sleduje pět desítek nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě.

V letošním žebříčku Technology Fast 50 se objevily společnosti z jedenácti zemí bývalého východního bloku. Sedmnáct hodnocených subjektů je z Polska a sedm z České republiky. Významně zastoupeny jsou letos také Chorvatsko (6), Slovensko (5), Maďarsko, Rumunsko (4) a Litva (3 společnosti). Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Srbsko a Slovinsko mají v hodnocení po jedné firmě. 

Firmy rostou stále rychleji

  • Průměrné tempo růstu firem zapojených do Technology Fast 50 ve střední Evropě se dostalo na současných 1057 % oproti loňským 560 procentům.
  • Žebříček ovládly společnosti zabývající se IT a digitálními řešeními (41 společností)
  • Následovaly společnosti z odvětví média a telekomunikace (6). Zbývající tři firmy se zaměřují na technologie a energetiku.

 

„Devět firem z první desítky v žebříčku se soutěže zúčastnilo poprvé. Celkově přibylo 43 nových hráčů, což dokazuje dynamiku změn, které mají vliv na rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě,” říká vedoucí partner auditního oddělení Deloitte Martin Tesař.

„Tempo, kterým dochází ke změnám mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami ve střední Evropě, je rychlejší než kdy dříve. Oproti loňskému roku se průměrné tempo růstu téměř zdvojnásobilo,“ doplnuje Jiří Sauer, ředitel v auditním oddělení společnosti Deloitte.

V letošním roce se na prvních pěti příčkách umístily společnosti, jež se soutěže zúčastnily poprvé. Vítezem je polská Codewise zabývající se marketingovým a podnikovým softwarem. Její růst za poslední tři roky dosáhl neuvěřitelných 13052 %. Už v roce 2015 byla oceněna jako „Vycházející hvězda“.

Česká společnost Dataspring, která skončila třetí, v posledních třech letech narostla o 3129 %. Slovenská softwarová firma JUMP obsadila čtvrté místo (růst o 1965 %).

„Ocenění si velmi vážím a beru jej zároveň jako důležitou zpětnou vazbu, že se DataSpring díky svým investicím do inovativních technologií ubírá tím správným směrem,“ okomentoval výsledky žebříčku generální ředitel DataSpring Jiří Skopový,

„Technologie jsou základem našich operací, proto je pro nás ocenění v Technology Fast 50 důležitou metou. Ale technologie je jen prostředníkem pro vybudování vztahu se zákazníkem a ten je pro nás v ZOOTu nejdůležitější. Díky unikátnímu modelu propojení online a offline nákupu, efektivní technologie a širokého výběru unikátních značek chceme zákazníkům ve střední Evropě odstraňovat překážky spojené s online nákupy," poznamenal spoluzakladatel ZOOTu Ladislav Trpák.

Redakčně upravená tisková zpráva Deloitte

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek