Železnice bude mezi Tureckem a Iránem

20. 1. 2015

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 16.01.2015
  • Zdroj: More: http://www.dailysabah.com/money/2015/01/15/railway-line-to-be-constructed- between-turkey-and-iran

Během své návštěvy Turecka iránský Ministr komunikace, technologií a korespondence Mahmud Vaizi oznámil, že byla uzavřena dohoda na výstavbu nové železnice mezi Iránem a Tureckem. Také zmínil, že obě země mají velký ekonomický potenciál, Vaizi dále prohlásil, že obě země též usilují o založení nové spolupráce k dosažení cíle - 30 miliardového objemu zahraničního obchodu.Ilustrační obrázek

Iránský ministr, který se během své návštěvy setkal s Cevdet Yılmazem, tureckým Ministrem rozvoje, poznamenal, že vedle dohody o železnici země také přijali trvalé řešení pro eliminaci různých záležitostí, kterým čelili řidiči kamionů převážející zboží mezi dvěma státy. „Doufám, že naše dohoda uleví řidičům kamionů a obecně dopravnímu sektoru mezi Iránem a Tureckem. Není zde žádná překážka stojící v cestě zlepšení vzájemných vztahů obou zemí a všichni jsme ochotní zlepšit spolupráci ve všech oblastech,“ dodal Vaizi.

Yılmaz také nicméně prohlásil, zatímco se vzájemný vztah obou zemí zlepšil ve srovnání s dobou před 12 lety, stále není na preferované úrovni. Dále zmínil, že objem současného vzájemného obchodu pro nadcházejících 10 měsíců je v přibližné výši 11,3 miliardy USD s investicemi 174 tureckých společností, vzájemné investice mohou a měly by vzrůst.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Istanbulu.

Kontaktní informace:

Tisknout Vaše hodnocení: