Zemědělci zakoupili strojní zařízení v hodnotě 6,8 miliard BRL

26. 3. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 24.03.2015
  • Zdroj: CIMM, Machining on Line Ltda

Rodinné zemědělské farmy již vyčerpaly více než 6,8 miliard BRL z programu Mais Alimentos (Více potravin) v prvních pěti měsících sezóny 2014/2015, jak informovalo Ministerstvo pro rozvoj zemědělství (Ministério do Desenvolvimento Agrário - MDA). Částka představuje 54 % z úvěru na investice přístupné v minulé sezóně, celkem 12,7 miliard BRL. Investice do modernizace vybavení umožňuje větší začlenění technologií ve venkovských oblastech pro produkci potravin.

ilustrační obrázekMais Alimentos je program, který je založen na úvěrovém příslibu z Národního programu pro posílení rodinného zemědělství (Programa Nacional de Fortalecimento da Agricultura Familiar - Pronaf), umožňující financování zemědělských strojů se speciálními cenami a úroky, nižšími než jsou tržní.

“Navyšujeme každou sklizeň o 50 %. Náš program umožnil změnu struktury dluhu u rodinných zemědělských farmářů, kteří mohli přejít z krátkodobých úvěrů na dlouhodobé. Přinášíme technologie do rodinných farem na venkov", říká koordinátor programu z MDA, Marco Antônio Viana Leite.

Pro pana Jorge Luis Marianiho, z rodinné zemědělské farmy Garibaldi, je prvořadé vyrábět kvalitní potraviny pro spotřebitele. Pan Mariani uvedl, že program Pronaf Mais Alimentos mu umožnil nákup tažného traktoru pro práce spojené s pěstováním vína. "Restrukturalizoval jsem veškeré vybavení, ztrojnásobil plochu osázenou organickými hrozny, pořídil jsem si na všechno stroje a podařilo se mi postavit moje vlastní vinařství," říká výrobce.

Mais Alimentos Internacional

V mezinárodní verzi tohoto programu, Brazílie v roce 2014 poprvé vyvezla zemědělská zařízení do Zimbabwe v Africe. Jednalo se o 80 pluhů a 30 distributorů vápníku, 1.100 motorových čerpadel, 320 traktorů a další export brazilského průmyslu, na pomoc rozvoje venkovských oblastí v zemi.

Země účastnící se programu jsou: Zimbabwe, Mosambik, Senegal, Ghana, Keňa, Kuba. Předpokládá se, že bude vyvezeno celkem 63.814 strojů a zemědělských zařízení vyrobených v Brazílii.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: