Zemědělské stroje mají šanci uspět na Filipínách

1. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zemědělské stroje mají šanci uspět na Filipínách Filipínské ministerstvo zemědělství zve české firmy z oblasti zemědělských technologií, mechanizace, zavlažování a dalších technologií k účasti na veletrhu Makina Expo 2017, který se bude konat ve dnech 4-8, září 2017 v kongresovém centru v Iliolo City na stejnojmenném ostrově. Cílem události je navýšit povědomí a přístup k moderním zemědělským technologiím a produktům a to včetně sklizní, péče a zpracovatelských systémů.

V rámci veletrhu dojde k prezentaci a představení zemědělských technologií a s tím spojených produktů včetně odborných seminářů a informací k vládní podpoře. Očekává se mezinárodní účast jak jednotlivých firem, tak i zemědělských spolků a asociací, místních výrobců, představitelů vlády a univerzit. Dle odhadů se bude jednat o 2300 účastníků

Současná vláda zařadila sektor zemědělství do svého desetibodového ekonomického programu jako bod č. 4: Podpora drobným zemědělcům, včetně zlepšení přístupu na místní trhy a investice do zavlažovacích systémů. Růst populace a zvýšená poptávka v rámci současného ekonomického růstu bude přirozeně ústit v investice do skladovacích a přepravních kapacit.

V oblasti zemědělství a průmyslové výroby existuje také značný potenciál v oboru zavlažovacích, logistických a balicích systémů. Česká republika má kromě toho v zemi tradici v dodávkách vybavení pro cukrovary a strojů na zpracování tabáku. Vzhledem k historicky dobré spolupráci se také v současné době nabízí potenciální vývoz české zemědělské techniky a zpracovatelských technologií. Roste také obliba malých pivovarů, které jsou považovány za druh módního trendu, kde by mohla být využita česká technologie (např. Pivovary na klíč). Pivo patří na Filipínách k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům, trh je však prozatím ovládán hlavním místním pivovarem San Miguel. Na trhu však i přesto působí známé zahraniční značky a zákazníci jsou za importované zboží ochotni zaplatit vyšší cenu.

Účast na veletrhu představuje příležitost jak představit české firmy v oblasti zemědělských technologií a procesů. Především oblasti mechanizace (traktory, kombajny atd.), zavlažovacích a balicích systémů představují možnost spolupráce na rozvoji zemědělského sektoru na Filipínách. V případě zájmu prosíme o zaslání emailu na adresu benjamin_ziga@mzv.cz, kde budou poskytnuty detailní informace.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Filipíny). Autor: Benjamin Žiga, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek