Ženevský veletrh International Exhibition of Inventions ve Švýcarsku

19. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

V Ženevě se pod patronací Světové organizace duševního vlastnictví WIPO konal ve dnech od 13. do 17. dubna 2016 již 4. ročník veletrhu vynálezů. Česká přítomnost byla zajištěna stánkem Úřadu průmyslového vlastnictví v rámci WIPO. Za Zastupitelský úřad ČR v Bernu se slavnostního zahájení veletrhu zúčastnil obchodní rada R. Opatřil a za Stálou misi České republiky při úřadovně OSN a ostatních mezinárodních organizacích v Ženevě velvyslanec J. Kára.

Organizátoři uvádějí, že veletrhu Exhibition of Invetions se letos účastní 752 vystavovatelů ze 48 států, kteří na ploše 8 900 m2 představí cca 1 000 vynálezů a patentů cca 60 tisícům návštěvníků a 650 novinářům. Každoroční akce je pořádána pod prezidentskou záštitou, záštitou města Ženeva a pod patronací Světové organizace duševního vlastnictví WIPO.

Veletrh cílí na výrobní, obchodní společnosti, veřejné nebo soukromé subjekty zabývající se výzkumem, dále na univerzity, vysoké školy a samozřejmě i na jednotlivce-vynálezce. Vidět byly různé školské organizace, např. z Polska, ale i Číny, početné delegace tradičně vyslaly země Blízkého východu. Oproti minulým ročníkům bylo méně vystavovatelů z Ruské federace. Obecně evropští „vynálezci“ byli ve významné menšině.

Zajímavý formát účasti bez jakékoliv státní podpory – a který by rozhodně stál za úvahu do budoucna i pro potenciální české vystavovatele – zvolily polské vysoké školy, které byly zastřešené oficiálním polským sdružením vynálezců.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bernu (Švýcarsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek