ZETOR se vrací do Myanmaru

6. 12. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ZETOR se vrací do Myanmaru Myanmar je staronovým trhem v jihovýchodní Asii, na který značka ZETOR vstupuje. Do Myanmaru bude ZETOR TRACTORS a.s. vyvážet traktory o výkonech od 50 do 110 koní. Slavnostního uvedení značky ZETOR na trh a otevření nového obchodního zastoupení ve městě Rangún se zúčastnila diplomatická delegace z České republiky vedená ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem.

Do Myanmaru jsou aktuálně dodávány stroje modelových řad MAJOR a PROXIMA o výkonech od 80 do 110 koní. Traktory s motory ZETOR a s pohonem na všechna čtyři kola jsou pro myanmarské zemědělce k dispozici jak s kabinou, tak také v cabrio verzi. V roce 2017 plánuje ZETOR TRACTORS a.s. dodat do země několik stovek traktorů.

Dodávky traktorů ZETOR do Myanmaru budou probíhat ve spolupráci s myanmarskou společností Green World Tractor CO., LTD. Spolupráce byla uzavřena na 4 roky a očekává se odběr několika stovek kusů traktorů ve výkonnostním spektru od 50 do 110 koní.

ZETOR v rozmezí šedesátých až osmdesátých let vyvezl do Myanmaru tisíce strojů. Ve městě Malun byla dokonce zřízena montovna traktorů, jež za dobu své existence vyrobila přes 15 000 traktorů, které byly vyvezeny a prodány do jihovýchodní části Asie.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rangúnu (Myanmar). Autorka: Renata Brandstätterová, obchodní radová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek