Zhodnocení teritoriálního semináře zaměřeného na Rakousko

28. 3. 2014

  • Země: Rakousko
  • Datum zveřejnění: 28.03.2014

Semináře "Rakousko – Váš obchodní partner", který se konal 27.3.2014, se zúčastniko 49 posluchačů.

Úvodního slova na této akci se ujal jak představitel MPO Ing. Jiří Dorňák, zástupce ředitele odboru zahraničně ekonomických politik, tak velvyslanec České republiky v Rakousku Ing. Jan Sechter. Zazněly zde aktuální informace o Exportní politice ČR a možnosti pro české firmy v Rakousku z pohledu diplomata. ilustrační obrázek

Poté se již účastníci semináři dozvěděli zajímavé obory a příležitosti pro český export, jak se prosadit na rakouském trhu, jaké jsou obchodní zvyklosti v regionu, prezentace na veletrzích, informační zdroje, plánované aktivity a projekty a možnosti asistenčních služeb pro podporu a rozvoj obchodních a investičních aktivit českých firem od zástupce zahraničního zastoupení MPO ve Vídni Mgr. Vladimíra Degťara.

Bankovní praxi a financování exportu zastřešil člen vedení Oberbank AG Česká Republika pan Ing. Vojtěch Jeřábek, praktické zkušenosti s exportem do Rakouska Area sales manager společnosti TON a.s. pan Mag. Michal Vlasák a na závěr pak účetní a daňové aspekty podnikání v Rakousku daňový poradce ve společnosti Stöger & Partner pan MMag. Ulrich Paugger.

ilustrační obrázekPo prezentacích a diskusi následovaly i individuální konzultace se zástupci jednotlivých organizací.

Dle dotazníků spokojenosti, samotných reakcí firem i dle zájmu o individuální konzultace, které probíhaly do pozdních odpoledních hodin, byli všichni účastníci s průběhem a programem semináře i s informacemi, které se zde dozvěděli, velmi spokojeni. V dotaznících např. uváděli: „každé vystoupení bylo přínosné, řečníci se vzájemně doplňovali“, „zazněli praktické zkušenosti na rakouském trhu“, „užitečné a konkrétní informace“ atd.

Zpracovala Monika Dostálová, vedoucí oddělení exportního vzdělávání.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: