Život expatů

20. 9. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 09.09.2017

Průzkum Expat Insider provedený u 12 500 respondenty z řad cizinců z celého světa označili Indii jako jednu z nejhorších míst k práci a k životu. Indie na žebříčku zemí obsadila 57. místo z 65 pozic, přičemž došlo k poklesu o osm míst oproti roku 2016. Cizinci dlouhodobě žijící v Indii hodnotili pozitivně výši příjmů a relativně nízké životní náklady, ale stěžovali si na znečistěné životní prostředí, dlouhou pracovní dobu, kulturní šok, bezpečnost a nízkou životní úroveň.
Respondety byli zahraniční pracovníci ze 188 států, kteří byli celkově 166 různých národností. Více než polovina (52 %) dotazovaných žen prohlásila, že se v Indii necítí bezpečně kvůli jejich pohlaví. V této položce dotazníku se Indie umístila na dně žebříčku spolu s Japonskem, Katarem, Kuvajtem a Saudskou Arábií. 31 % dotazovaných žen pracuje v zahraničí, aby doprovodily svého manžela, který získal práci v Indii.
Indie take poklesla v žebříčku, který zobrazuje možnosti poskytování studia pro děti cizinců, a to o deset míst na 39. místo z 45 hodnocených zemí. 29 % rodičů-cizinců není spokojena s úrovní vzdělávní v Indii, 54 % dotazovaných sděluje, že si také nemohou kvalitní vzdělání dovolit a 54 % dotázaných posílá své děti do mezinárodních škol.
Cizinci v Indii poskytli údaj, který informoje o délce jejich pracovní doby, ten činí 47,7 hodiny týdně, což je o tři hodiny více než představuje světový průměr. Téměř 36 % dotazovaných před odjezdem do Indie bylo přesvědčeno, že se sníží jejich bezpečnost, tento názor zůstal u 29 % po jejich příjezdu do země.

Zdroj: Times of India, 9th September, 2017
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: