Změny v podnikatelském prostředí Srbska v důsledku vstupu do EU

28. 4. 2017 | Zdroj: NewBalkan.com

Srbsko je připraveno na otevření další kapitoly v procesu přistoupení k EU - bylo hlavní zprávou konference „O čem vyjednáváme: Představení vyjednávací pozice pro Kapitolu 29 – celní unie“, kterou organizovalo Centrum pro EU integraci Hospodářské komory Srbska.

Jelena Babić, ředitelka Centra pro EU integraci, prezentovala aktivity Hospodářské komory Srbska (PKS) v oblasti evropské integrace. Zvláštní důraz kladla na iniciativu organizace série prezentací vyjednávacích kapitol podnikatelské sféry pod názvem „O čem vyjednáváme“, jejichž cílem je informovat podnikatele o změnách v podnikatelském prostředí, které nastanou v důsledku procesu přistoupení k EU.

Vesna Hreljac Ivanović, předsedkyně Vyjednávací skupiny 29 – celní unie, krátce představila aktivity, které se očekávají v nadcházejícím období, připomněla přijetí nových celních zákonů a podzákonných právních norem a změnu stávajících.

Nadica Pantović, vedoucí Oddělení v Odboru pro celní systém a politiku Ministerstva financí, představila vyjednávací pozici pro Kapitolu 29 a uvedla, že v následujícím období čeká Srbsko otevírání kapitol a pokračování legislativní činnosti.   

Účastníci setkání dostali také odpovědi na otázky vztahující se k praktického uplatňování celních předpisů při práci podnikatelů.

(Hospodářská komora Srbska)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek