Změny v programu energetického rozvoje Indonésie

6. 4. 2016

  • Země: Indonésie
  • Datum zveřejnění: 05.04.2016

ilustrační obrázekStátem ovládaná společnost PT PLN (obdoba českého ČEZ) přišla v těchto dnech s prohlášením, že zpozdí výstavbu celkem 8 uhelných elektráren. Ve snaze vyjít vstříc světový trendům, ale i vlastní politice indonéské vlády, je místo toho zřejmě nahradí elektrárny postavené na bázi obnovitelných zdrojů.

Podle posledních údajů strategického plánu, PT PLN bude redukovat svůj cíl navýšení energetické základny o kapacitu 42 GW v letech 2016-2025, které mělo být zajištěno hlavně výstavbou nových uhelných elektráren.

Místo toho má v plánu postavit nové elektrárny na zemní plyn o výkonu 4 GW, geotermální elektrárnu o kapacitě 1 GW a dalších 5 GW mají dodat nové vodní elektrárny. Zdroje jako biomasa a fotovoltaika, mají být doplněny o větrné a nukleární elektrárny, které vyprodukují dalších 8 GW.

Tyto ohlášené změny jsou o to více překvapující, protože tato částečná změna strategie na obnovitelné zdroje, bude nutně stát mnohem více finančních prostředků. S těmi zápasí současná vláda, díky gigantickým plánům v této oblasti už nyní.  

Zdroj: Jakarta Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Jakartě.

Tisknout Vaše hodnocení: