Zpráva o činnosti klientského centra pro export za rok 2015

31. 3. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Zpráva o činnosti klientského centra pro export za rok 2015 Vláda ČR na svém zasedání dne 21. března 2016 vzala na vědomí Zprávu o činnosti klientského centra pro export za rok 2015.

Klientské centrum pro export (KCE) představuje konkrétní výsledek spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), Ministerstva zahraničních věcí (MZV) a agentury CzechTrade, který zjednodušuje českým exportérům vstup na zahraniční trhy. V posledním období se podílí na práci KCE také Ministerstvo zemědělství - v oblasti exportu zemědělských výrobků a potravin.

Provoz KCE byl zahájen v říjnu 2014 a od zahájení činnosti KCE zajišťuje pro exportéry konzultace exportních záměrů v zahraničí a služby ve více než 90 zemích světa prostřednictvím Jednotné zahraniční sítě (JZS), kterou tvoří zastupitelské úřady ČR a zahraniční kanceláře CzechTrade. Dále KCE poskytuje informace o exportních novinkách a příležitostech, plánovaných odborných a teritoriálních seminářích a akcích přímo na zahraničních trzích i v oblasti obchodní politiky a na vnitřním trhu EU.

Služby státu exportérům jsou nabízeny prostřednictvím přehledného Katalogu služeb JZS. Všechny základní typy služeb jsou zajišťovány pro exportéry zdarma (například služba Příprava obchodního jednání, která exportérům nabízí informace o trhu ale i vyhledání obchodních partnerů) a patří mezi exportéry nejvíce žádané.

KCE se nachází v sídle agentury CzechTrade, kde jsou k dispozici pro exportéry specialisté z MPO, MZV i agentury CzechTrade. Informace o Klientském centru jsou k dispozici na portále BusinessInfo.cz, specialisty Klientského centra je pak možné kontaktovat telefonicky, e-mailem či přímo při osobní návštěvě v sídle agentury CzechTrade.

Podrobnější informace o činnosti klientského centra pro export jsou obsaženy v příloze ke stažení:

Zpráva o činnosti klientského centra pro export za rok 2015 (925 kB)

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek