Registrace k dani z přidané hodnoty (DPH)

Základní informace

Formulář:
5104-6-prihlaska-k-registraci-k-dani-z-pridane-hodnoty.pdf (152,6 kB)
Popis:
Formulář „Registrace k dani z přidané hodnoty“ (25 5104 MFin 5104 - vzor č. 6)
Oblast:
Finance, daně, účetnictví, pojištění
Platnost od:
1.1.2015
Aktualizováno:
13.1.2015 2:49
Instituce:
Finanční správa ČR (FS ČR)
Detailní popis:

Formulář „Registrace k dani z přidané hodnoty“ je povinná podat osoba se sídlem, místem podnikání nebo provozovnou v tuzemsku, jejíž obrat překročil částku uvedenou v § 6 zákona o dani z přidané hodnoty. Přihlášku k registraci je nutné podat do 15 dnů po skončení kalendářního měsíce, ve kterém překročila stanovený limit.

Jak interaktivní formulář vyplnit?

 1. Otevřete (stáhněte) si formulář kliknutím na název formuláře.
  Doporučujeme: Než začnete formulář vyplňovat, orientačně si jej prohlédněte, lépe tak porozumíte struktuře i celkovému účelu dokumentu. U některých formulářů najdete detailní návod na vyplnění na samém konci formuláře.
 2. Formulář je možné kompletně vyplnit na počítači. Pro vložení údajů klikněte na volné místo u položek formuláře. Postupujte obdobně jako u papírového formuláře.
  Poznámka: Jste-li zaregistrováni a přihlášeni na portál, budete mít ve formuláři předvyplněné kontaktní údaje.
 3. Vkládání údajů do formuláře je možné kdykoliv přerušit a již vložené údaje můžete uložit zároveň s formulářem kliknutím na tlačítko „Uložit“. Rozpracovaný formulář na vašem počítači můžete znovu otevřít a pokračovat ve vyplňování.
 4. Po dokončení vyplňování uzamkněte formulář kliknutím na tlačítko „Odeslat formulář“ na konci formuláře. Vložené údaje již není možné dále měnit. Uzamčený formulář si uložte do svého počítače.
 5. Vyplněný uzamčený formulář můžete:
  1. podepsat kvalifikovaným elektronickým certifikátem kliknutím na podpisové pole v pravém horním rohu formuláře a následně takto podepsaný formulář odeslat elektronickou poštou,
  2. odeslat pomocí datové schránky (elektronický podpis nahrazuje vaše identifikace v systému datových schránek),
  3. vytisknout a doručit na příslušný úřad.
 6. Nedaří se vám formulář vyplnit? Chcete si uložit podrobný návod na pozdější vyplňování? Stáhněte si dokument Obecný návod vyplňování formulářů s podrobnějším popisem, včetně snímků obrazovek jednotlivých kroků.

Seznam formulářů

Get Adobe Reader Pro práci s formuláři a pokyny je potřeba nainstalovat Adobe PDF Reader. Program lze zdarma stáhnout a nainstalovat.