Kraj v roce 2011 zaplatil za škody způsobené kormorány a vydrami přes 400 tisíc korun 

Škodu za více než 400 tisíc korun napáchali vloni rybářům v Královéhradeckém kraji kormoráni, kteří jsou u nás chránění. Mezi škodnou, která si pochutnává na rybách ze sádek a nesmí se lovit, se vloni opět objevila i vydra říční. Vyplývá to z přehledu náhrad, které krajský úřad vyplácí za škody vzniklé vybranými zvláště chráněnými živočichy.

„Vloni kraj rybářům vyplatil přes 416 tisíc korun. Od roku 2002 takto kraj vyplatil rybářstvím přes 5 milionů korun. Kormoráni většinou působí největší škody na rybnících na Chlumecku a Novobydžovsku či na Rychnovsku,“ uvedl krajský radní Jan Tippner.

Kormoránů v Královéhradeckém kraji neubývá. Rybáři mohou žádat o výjimky na plašení a odstřel tohoto chráněného druhu rybožravého predátora. Tato opatření jsou však omezená. Kormoráni se do kraje stahují i z některých okolních států, kde jejich plošnou ochranu zrušili a kde se kormoráni smí ve stanovenou dobu lovit.

Informaci poskytl Královéhradecký kraj.

Datum: 06.02.2012 | Zdroj: Krajský úřad

 
 

Pomohla Vám informace? Ano Částečně Ne


Výtisk článku z portálu www.businessinfo.cz

Veškerá práva vyhrazena. Jakékoli přebírání, kopírování, šíření či jiné užití obsahu je možné pouze s uvedením zdroje, v případě příspěvků s uvedením autora jen po předchozím písemném souhlasu redakce.
Kontakt: redakce@businessinfo.cz

Vložit nový příspěvek

Pro Váš příspěvek máte k dispozici 2000 znaků.

Protispamová kontrola: