Afrika Aerospace and Defence 2020 – prezentace českých firem obranného a leteckého sektoru v Jižní Africe

Místo konání:
Waterkloof Air Force Base, Pretoria Jihoafrická republika
Země určení:
Jihoafrická republika Jihoafrická republika
Typ akce:
Veletrh, výstava
Datum konání:
16. 09. 2020 - 20. 09. 2020

Tradiční přehlídka námořních, leteckých a pozemních technologií Africa Aerospace and Defence (AAD 2020) v Pretorii v Jihoafrické republice je největší svého druhu na africkém kontinentu. Letošní 11. ročník se uskuteční v termínu 16.-20. září. Velvyslanectví ČR připravuje v rámci projektu ekonomické diplomacie ministerstva obrany a ministerstva zahraničí jednotný český stánek, který bude sloužit jako platforma k jednáním a prezentaci účastníků z řad českých firem. České firmy obranného sektoru, jež mají o prezentaci na přehlídce AAD v JAR zájem, prosíme, aby potvrdily svojí účast co nejdříve, nejpozději však 30. dubna 2020.

Veletrh AAD je výbornou příležitostí k prezentaci a navázání obchodních kontaktů v rámci celého regionu. Na akci se setkávají zástupci ozbrojených, záchranných a policejních složek, výrobci a distributoři z celé Afriky a dalších zemí. V roce 2018 se zúčastnilo 35 tisíc registrovaných obchodníků ze 112 zemí. Vystavovatelů bylo 486 včetně 40 národních pavilonů. Dvoudenní leteckou přehlídku shlédlo přes 200 tisíc civilních návštěvníků. 

Účastníci z řad českých firem si mohou zvolit ze dvou variant svojí účasti. Finančně náročnější možnost počítá s vlastní výstavní plochou pro českou firmu (3 x 4 m²). Účastníci si v tomto případě budou hradit náklady na výzdobu a vybavení svojí části stánku. Pronájem celé výstavní plochy zajišťuje a hradí velvyslanectví v Pretorii.

Druhá varianta počítá s účastí v zástupce firmy rámci oficiální české delegace, ale bez vlastní výstavní plochy. Firmy v tomto případě budou využívat společnou část a přispívat (částkou do 20 000,- Kč dle počtu účastníků) na instalaci, výzdobu a vybavení společné části českého pavilonu, zahrnutí názvu a loga firmy mezi vystavovatele a zveřejnění v oficiálním katalogu výstavy.

Vedle účasti na veletrhu a letecké přehlídce dostanou české firmy prostor pro prezentaci v rámci číše vína a recepce pro místní partnery a individuálních jednání. Delegaci českých firem a jednání s oficiálními delegacemi a zástupci armády a ministerstva obrany Jižní Afriky povede náměstek ministra obrany či vysoký zástupce Armády ČR.

Na přehlídce AAD bude taktéž možné zdarma vystavovat a prezentovat leteckou a vojenskou techniku v areálu letecké základny a zařadit demonstraci produktů letecké a obranné techniky do oficiálního programu veletrhu. Náklady na přepravu z ČR hradí vystavovatel.

Podrobnosti ohledně účasti v rámci projektu, přepravy a proclení vystavovaných exponátů a maket pro český stánek a další informace poskytne ekonomický úsek velvyslanectví v Pretorii.

Kontakt: Mgr. Viktor Dolista, T: +27 12 431 2380, E: commerce_pretoria@mzv.cz, viktor_dolista@mzv.czKontaktní informace

Pravidelné novinky e-mailem