Je však pravděpodobné, že ne všechna naleziště jsou zcela probádána.
Česká stopa je v této oblasti historicky přítomna a čeští vývozci patří mezi tradiční dodavatele bulharského důlního průmyslu (zejména v případě uhlí). Cílem projektu je navázat kontakty, prezentovat schopnosti českých firem, nabídnout služby i konkrétní dodávky, zároveň využít příležitosti k prezentaci zkušeností ČR se sanací a dekontaminací starých dolů, což je v souladu s cíli energetické strategie a úkoly v rámci Green Dealu EU.
Projekt umožní českým firmám získat přístup k důležitým informacím a setkat se s relevantními partnery. Úspěšná realizace projektu zvýší povědomí bulharské strany o možnostech českého důlního průmyslu a geologie a potenciálu budoucí spolupráce.
Program:
Projekt bude realizován formou prezentace v prostorách ZÚ a mimo něj s následujícím programem:
1. den: přílet českých účastníků z ČR, ubytování, brífink, příprava semináře a příp. jednání s Min. energetiky BG
2. den: dopolední část v podobě semináře s prezentací bulharské strany (strategie a plán rozvoje, upřesnění konkrétních zájmových okruhů ve vazbě na českou nabídku, změny v systému veřejných zakázek, spol. s místním průmyslem atd.), prezentací české strany (MPO ČR o situaci v ČR, strategii, Geologická služba), dále prezentacemi jednotlivých firem, prezentací CDTE, diskuzí a následným buffet lunchem (9 – 14 hodin, v prostorách ZÚ); v rámci odpoledního programu možnost návštěvy vybraného subjektu, přesun do Staré Zagory, ubytování
3. den: návštěva dolů Mini Marica Iztok, jednání s vedením, příp. dalšími subjekty, přesun do Sofie, ubytování
4. den: návrat do ČR.
Zájemci mohou kontaktovat asociaci CDTE nebo MPO ČR.
Kontaktní informace
Pořadatel/gestor