CE ICT Start-ups in London

Země konání:
Londýn Velká Británie
Země určení:
Velká Británie Velká Británie
Typ akce:
Prezentace
Datum konání:
01. 10. 2019

V Londýně proběhne již 5. ročník matchmakingové akce Central European Start-ups. Inovativní české start-upy mají příležitost se představit britským investorům v srdci Londýna.

Velvyslanectví ČR v Londýně připravuje, ve spolupráci s londýnskou kanceláří CzechInvest a ambasádami zemí V4, již pátý ročník matchmakingové akce Central European Start-ups Day 2018, v rámci které se české ICT start-upy představí mezinárodním investorům, bankám a přímým korporátním klientům v Londýně. Event se uskuteční 1. října 2019 v londýnském sídle poradenské společnosti PWC. V předvečer samotné akce se bude konat networkingové setkání s londýnskými ICT odborníky a investory. Central European Start-ups Day je realizován v rámci projektů ekonomické diplomacie ČR. Výběr českých start-upů zajišťuje Prague Startup Centre.

Londýn představuje pro nejinovativnější firmy v oblasti ICT nejen vstupní bránu na 65 milionový britský trh, ale i ideální odrazový můstek ke globální expanzi. Velká Británie je jedním z globálních center finančních a komunikačních technologií a předním centrem evropským. Plných 43% velkých evropských digitálních společností vzniklo ve Spojeném království, a na evropské špičce je Británie i v rychle rostoucím sektoru finančních technologií (fintech), který má v UK objem 200 mld. Kč a zaměstnává 60 tis. osob. 

Digitální technologie, digitalizace průmyslu a umělá inteligence patří také k pilířům nové Průmyslové strategie, kterou britská vláda vydala v listopadu 2017 a která definuje sektory ekonomiky, jež mají největší potenciál přispět k růstu ekonomiky, a vláda je bude všestranně podporovat.

Pravidelné novinky e-mailem