CEE Procurement & Supply Forum

Země konání:
Praha Česká republika
Země určení:
Německo Německo
Typ akce:
Prezentace
Datum konání:
22. 10. 2019

Německý svaz nákupčích (BME) pořádá v Praze již šestý ročník CEE Procurement & Supply Forum. Kromě přednášek a networkingu bude na programu matchmaking mezi nákupčími německých firem a českými dodavateli. Akce se bude konat 22.října 2019 od 8:30 v Grandior Hotelu Praha.

V přiložené tabulce ve formátu excel „Supplier Profile Template CEE 2019“ naleznete seznam německých subjektů, které se fóra účastní a hledají potenciální dodavatele. V případě, že Vás zaujmou, označte firmy, se kterými byste se chtěli osobně setkat, a zároveň vyplňte svůj krátký profil, který zašlete nejpozději do 23.8.2019 e-mailem na bme-international@bme.de.

Poté, co nákupčí zahraničních firem provedou selekci, budete informováni o tom, zda si Vás některý z nich vybral pro jednání.

Přihláška na akci je na straně 4 PDF dokumentu „BME_CEE_Procurement and Supply Forum“. Účast na dodavatelském fóru je zpoplatněna částkou 295 EUR/osoba. Podrobnější informace o akci naleznete na: http://www.bme.de/cee/ a v PDF souboru „BME_CEE_Procurement and Supply Forum“. Partnerem akce je CzechTrade Düsseldorf.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Dear suppliers,

50 buyers have voiced their interest to meet suppliers from the CEE region at our 6th CEE Procurement & Supply Forum | 22nd of October 2019 | Prague.

As known in previous years the CEE Procurement & Supply Form offers: B2B match-making, interactive discussions as well as meet & greet tables. This forum will give you the opportunity to meet with highly potential buyers.

Next Steps:

  1. If you are interested in participating, please complete the attached short profile free of charge by 23rd of August 2019.

Please Note:

  • Page 1 - Supplier to complete all company information and mark which buyer they are interested in meeting at the B2B meetings.
  • Page 2 - Detailed buyer profiles and sourcing demands.
  1. Completed supplier profiles need to be sent back to bme-international@bme.de in English and Excel format latest by the 23rd of August 2019.

All supplier profiles will be forwarded to the buyers at the beginning of September. We will be able to give you an outline on the buyers feedback by mid-September. Registration is already possible.

If preferred you can wait for buyers feedback before registering. Suppliers have the opportunity to meet the buyers without pre-scheduled meetings, at for example the evening event, the Meet & Greet tables or during networking breaks.

Please find the program attached. On the last page, all prices are stipulated, as well as special hotel rates that have been arranged.

We are looking forward to receiving your profile.Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Ing. Ševčík Bohumil
Exportní konzultant

+420 224 907 515Pravidelné novinky e-mailem