Česká expozice na Beijing Expo – Výzva k účasti pro firmy nabízející environmentální a zemědělská řešení

Místo konání:
Peking, Peking Čína
Země určení:
Čína Čína
Typ akce:
Veletrh, výstava
Datum konání:
29. 04. 2019 - 07. 10. 2019

Česká republika se v letošním roce bude účastnit veletrhu Beijing Expo 2019. Cílem veletrhu, který se v Pekingu skuteční ve dnech 29. 4. – 7. 10. 2019, je zelený a „eco-friendly“ rozvoj. Nabízíme tímto jedinečnou možnost Vaší společnosti prezentovat se v rámci české národní expozice na Beijing Expo 2019, představit čínským partnerům Vaše produkty či služby a projednat možnosti spolupráce.

 

Veletrh Bejijng Expo 2019, také nazýván International Horticultural Exhibition 2019, bude vedle Belt and Road Forum 2019 patřit mezi největší mezinárodní akce Číny v letošním roce, a to i s ohledem na dobu jeho trvání – půl roku. Zároveň se díky očekávané účasti čínského prezidenta a dalších státníků včetně ČR zařadí mezi nejvýznamnější veletrhy Číny v roce 2019. Organizátory výstavy je vláda města Peking, záštitu nad akcí převzala centrální vláda. Celkově se předpokládá účast 16 mil. návštěvníků, z toho 20 % zahraničních hostů.

Expo nese moto „Žijme zeleně, žijme lépe“. Veletrh tak nebude zaměřen na „hortikulturu“, jak by jeho název mohl napovídat, ale na veškerý zelený a „eco-friendly“ rozvoj. Účastnit se jej proto mohou firmy z oblastí zemědělství, životního prostředí, floristiky, zahradnické/zemědělské techniky, řešení problémů spojených s životním prostředím, zelené dopravy, čistých energií, a další.

Česká republika se bude prezentovat národní expozicí o velikosti 200 m2. Její expozice bude zaměřena na: zemědělství (zemědělská technika, zemědělské produkty, např. světově proslulý český český chmel, slad a pivo), životní prostředí (technologická řešení čištění vody/půdy/ovzduší), floristiku, přírodní kosmetiku, tradiční české značky a jejich propagaci skrze e-commerce a Czech Innovation Expo, (gastro)turismus a propagaci ČR. Akce bude mít nejen obchodní, ale také komerční rozměr.

Účastníci veletrhu budou mít jedinečnou příležitost prezentovat své produkty a služby pod záštitou České republiky na dynamicky rostoucím čínském trhu. Účast pro firmy v rámci české expozice nabízíme zdarma. Uvítáme firmy ze všech zelených a „eco-friendly“oborů (jejich výčet viz přiložená pozvánka), které mají Číně co nabídnout.

Podporu získají zúčastněné firmy během oficiálních jednání české delegace s čínskými partnery a zajímavé obchodní kontakty budou připraveny také na odborných seminářích, tematických akcích či recepci v prostorách Velvyslanectví ČR v Pekingu. Po celou dobu konání veletrhu Vám navíc bude k dispozici obchodní úsek českého velvyslanectví.

Prezentace České republiky v rámci Beijing Expo 2019 je součástí série aktivit s názvem Czech Days, které organizuje Velvyslanectví ČR v Pekingu. Akce bude též součástí oslav 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou. Bude ji proto věnována pozornost vlád obou zemí.

Přesvědčila Vás tato nabídka a máte zájem se veletrhu zúčastnit? Přihlásit se můžete pomocí níže uvedeného odkazu. Potřebujete více informací? Obrátit se můžete na Ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Pekingu na emailové adrese: commerce_beijing@mzv.cz.

Odkaz na akci:

https://www.mzv.cz/beijing/cz/obchod_a_ekonomika/zpravodajstvi/vyzva_k_ucasti_pro_firmy_nabizejici.html

Pravidelné novinky e-mailem