Check out Czech beverages – Czech Beer & Wine & Spirits festival

Mezi 26. a 29. říjnem 2023 se v Hongkongu po několikaleté pauze opět uskuteční festival jídla a pití Wine&Dine.

Datum konání
01.10.2023 - 31.10.2023
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Hongkong Hongkong
Místo konání
Hongkong
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Jedná se o největší akci svého druhu v Hongkongu, která během minulých edicí přilákala přes 160 000 návštěvníků.

Veletrh Wine&Dine – možnost zapojení pro české výrobce nápojů

Díky podpoře Ministerstva zemědělství skrze Projekty ekonomické diplomacie (PROPED), se Generální konzulát ČR v Hongkongu v letošním roce plánuje zapojit.

Wine&Dine

Wine&Dine je open air festival organizovaný Hong Kong Tourism Board ve spolupráci s Bordeaux International Wine and Dine Festival Organization. 4-denní festival zaměřený na konzumenty proběhne na konci října 2023 v rozmezí od 26. do 29. řijna 2023. Do posledního festivalu se v roce 2018 zapojilo na 452 stánku. Stánky jsou rozděleny do dvou základních kategorií „Dine“, pro prodejce vína a „Wine“ pro prodejce nápojů. Název „Wine“ je přitom lehce zavádějící, jelikož prodejci nabízejí nejen vína, ale v podstatě všechny kategorie nápojů. Produkty z jednotlivých zemí jsou často sdružovány v rámci národních pavilonů (3+ stánků), či národních stánků.

Informace:

Standardní cena stánku je 40 500 HKD, tedy přibližně 120 000 Kč (možnost early bird slevy, či slevy za národní účast) za 12 m2.

Transakce během festivalu probíhají bezhotovostně. Návštěvníci si pořizují tokeny, které následně využívají k pořízení nápojů, či jídla.  V roce 2018 byl průměrný zisk připadající na nápojový stánek 2 400 tokenů, tedy okolo 48 000 HKD (cca 144 000 CZK).

Možnost zapojení:

Konzulát se zapojí formou jednoho stánku velikosti 12 m2, což umožňuje prezentaci maximálně 3 firem. Komerční zapojení firem může konzulát zaštítit tak, aby tyto firmy profitovali s výhodné nabídky organizátora, jež je poskytována organizátorům národních pavilonů.  

Kromě samotného festivalu budou během listopadu probíhat doprovodné aktivity v barech a restauracích po celém Hongkongu. Konzulát je schopen zprostředkovat prezentace produktů v rámci těchto akcí.

Jedná se o akci zaměřenou čistě na spotřebitele. Jednotlivý prodejci se musí zavázat k respektu pravidel stanovených organizátorem (např. zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let).

Případní zájemci mohou kontaktovat přímo konzulát na mailu: Commerce_hongkong@mzv.cz

Dodatečné zdroje informací:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ Commerce_hongkong@mzv.cz

Doporučujeme