Doprovodná podnikatelská mise místopředsedy vlády ČR Karla Havlíčka do Švédska a Norska

Země určení:
Norsko Norsko | Švédsko Švédsko
Typ akce:
Mise
Datum konání:
25. 03. 2020 - 27. 03. 2020

Ve dnech od 25. do 27. března 2020 proběhne doprovodná podnikatelská mise místopředsedy vlády ČR Karla Havlíčka v termínu do Švédska a Norska, jejíž organizací byla pověřena Hospodářská komora ČR.

Tato doprovodná podnikatelská mise, kterou povede viceprezident HK ČR Bořivoj Minář, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu budou navštíveny významné severské metropole Stockholm a Oslo.

Skandinávie představuje pro české firmy zajímavé obchodní teritorium s obchodními příležitostmi, v případě Švédska, zejména v energetickém, stavebním, strojírenském a obranném průmyslu a také v železniční a kolejové dopravě, přičemž pro Norsko jsou to příležitosti primárně v automobilovém, civilním leteckém, energetickém, nábytkářském, stavebním, zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu a v neposlední řadě rovněž v železniční a kolejové dopravě. Bližší informace jsou k dispozici v odpovídajících kapitolách Mapy globálních oborových příležitostí. Z těchto důvodů bude program podnikatelské mise, detailněji popsán níže, zaměřen primárně na oblasti energetika, obnovitelné zdroje energie, Smart Cities a nové technologie.

Program:

 • Během části mise odehrávající se ve Švédsku se plánuje zorganizovat Česko-švédské podnikatelské fórum s B2B jednáními ve Stockholmu, které bude zahajovat místopředseda vlády Havlíček.
 • V odpolední části programu je v jednání tematická (na základě sektorového zaměření mise) exkurze.
 • Ve večerních hodinách bude následovat přelet do Norska, ve kterém se následující den odehraje Česko-norské podnikatelské fórum s B2B jednáními v Oslo opět zahajované panem místopředsedou Havlíčkem.
 • Odpolední program bude mít formu návštěvy spalovny odpadů Klemetsrud realizující projekt na zachytávání CO2, přičemž v závěru dne je naplánován společenský podnik za přítomnosti místopředsedy vlády ČR a zástupců norských společností.
 • Program třetího a závěrečného dne doprovodné podnikatelské mise bude zahájen ranním neformálním setkáním místopředsedy Havlíčka s členy české podnikatelské delegace, přičemž navazovat bude návštěva sídla norské energetické firmy Equinor, dominantního subjektu v norském petrolejářském průmyslu, který se nově zabývá rozvojem obnovitelné energetiky.
 • V rámci doprovodné podnikatelské mise je prostor vyhrazen také pro informační briefing se zástupci ZÚ ČR a případné další programové položky.

Informace:

 • Záloha na účastnický poplatek:
  • pro členy HK ČR: 1 055 EUR (či po dohodě ekvivalent 26 910 Kč)
  • ostatní: 1 173 EUR (či po dohodě ekvivalent 29 900 Kč)
 • Účastnický poplatek zahrnuje: ubytování se snídaní, podíl na místních transferech, podíl na cateringu, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Ing. Monika Müllerová
Projektová manažerka

+420 266 721 379Pravidelné novinky e-mailem