Estonské gamingové firmy na konferenci GDS 2019

Místo konání:
Národní dům na Vinohradech, Náměstí Míru 820/9, Praha 2 Česká republika
Země určení:
Estonsko Estonsko
Typ akce:
Konference
Datum konání:
28. 11. 2019 - 30. 11. 2019

V rámci konference Game Developers Session 2019 proběhla v Praze ve dnech 28.-30.11.2019 incomingová mise tří estonských firem působících v gamingové oblasti. Návštěvou vybrané firmy SCS Sortware (Praha-Kačerov) se estonští účastníci seznámili s činností a projekty české firmy; v rámci účasti na konferenci navázali kontakty s českými herními firmami a vývojáři.

Organizace incomingové mise i celková úroveň konference GDS byly vysoce hodnoceny. Za velice dobré s výjimečnými informacemi byly oceňovány prezentace speciálně připravené pro zahraniční účastníky, např. Hl. města Prahy, OEU MZV, s představením ČR jako „země pro budoucnost“ (Matěj Zahradník) a obsáhlým pojednáním o českém gamingovém průmyslu (Pavel Barák).

Spolurealizátorem projektu bylo Hlavní město Praha ve spolupráci s Asociací českých herních vývojárů (GDA). 

Pilotní projekt s incomingovou misí rozšířil estonským účastníkům povědomí o vysoké úrovni českého gamingového průmyslu. Není proto divu, že doporučili organizaci této mise i v příštím roce s tím, že rozhodně i další estonské firmy v této oblastu budou mít zájem se projektu zúčastnit.

Více informací a možnost přihlášení: https://www.czechtrade.cz/getdoc/057d363b-dcb9-4855-a189-4d1e2cbb5e86.

Pravidelné novinky e-mailem