Iceland – Czechia Business Webinar: Innovative solutions for Green growth

Dne 18. 3. proběhl pod záštitou ministrů zahraničí Islandu a České republiky první islandsko-český podnikatelský webinář.

Datum konání
18.03.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Island Island
Místo konání
Oslo
Další akce v kategoriích

V průběhu akce vystoupili zástupci českých a islandských firem, kteří představili jimi nabízené produkty a inovativní řešení na podporu zeleného růstu. Cílem webináře bylo napomoci propojování českých a islandských podnikatelských subjektů i v době omezených možností pro osobní setkávání se a prostřednictvím sdílení zkušeností a znalostí z oblasti zeleného hospodářství posílit dosavadní ekonomické vazby mezi oběma zeměmi.

Vystoupením zástupců jednotlivých firem předcházely sektorové prezentace Birty Kristín Helgadóttir z Green by Iceland a Zdeňka Horsáka z České asociace oběhového hospodářství, kteří účastníky seznámili s širším kontextem rozvoje a využívání zelných technologií a nástrojů oběhového hospodářství na Islandu a v České republice. Následně představili své produkty a nabízená řešení zástupci českých firem Agile Europe, ASIO, Cyrkl, EKO-KOM, HURTIRA-Brno a islandských firem Circular Solutions/KPMG, Klappir, Resource International a ÝMIR Technologies. Akce byla zakončena projevy viceprezidenta Hospodářské komory ČR, R. Jakubského, a velvyslance ČR pro Norsko a Island, J. Knota. Po skončení webináře měly účastnící se firmy možnost propojit se za účelem navazujících B2B jednání na speciálně vytvořené LinkedIn-ové webové stránce.

Na přípravě akce se podíleli Ministerstvo zahraničí Islandu, agentura Business Iceland, Hospodářská komora ČR a Velvyslanectví ČR v Oslo.  Z akce byl pořízen záznam, který byl publikován na Youtube.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor