Incomingová mise do ČR v oblasti kybernetické bezpečnosti

Země konání:
Praha Česká republika
Země určení:
Zambie Zambie
Typ akce:
Mise
Datum konání:
22. 04. 2021 - 23. 04. 2021

Ve dnech od 22. do 23. dubna 2021 proběhne incomingová mise do ČR v oblasti kybernetické bezpečnosti.

V září 2020 proběhla v Zambii návštěva delegace Národní centrály proti organizovanému zločinu Policie ČR v Zambii v rámci historicky prvního projektu bezpečnostní rozvojové spolupráce MV ČR v subsaharské Africe. Cílem cesty bylo navázat pracovní a expertní kontakty mezi policejními složkami ČR a Zambie v oblasti boje proti kybernetickému zločinu. Během cesty byl zřejmý zájem zambijské strany o nákup softwarových řešení s cílem posílit své kapacity.

Projekt tak bude realizován na okraj cesty zástupců zambijské policie do ČR jako dvoudenní prezentační akce českých firem z oblasti kybernetické ochrany, nástrojů pro boj s kybernetickou kriminalitou, zabezpečení dat a online systémů, atd. Celá cesta se tak bude skládat z cca 3 denního programu BRS a dvoudenního projektu PROPED. Zambijská policie projevila zájem zejména o zvyšování kapacit digitálních forenzních jednotek, nástroje pro analýzu zpravodajských informací, nástroje pro vyšetřování krádeží dat, hesel a identit, phishingových útoků, útoků na počítačové systémy bank a národních institucí, atd.

V rámci projektu BRS zambijská delegace navštíví pracoviště Policie ČR a bude mluvit s jejími experty pro boj s organizovaným zločinem, online kriminalitou, legalizaci výnosů z trestné činnosti, atd. V rámci projektu PROPED pak zambijská delegace potká české firmy, které vyrábějí mnohé ze softwarových produktů, které PČR využívá a které zambijští partneři viděli „v akci“ v rámci předchozího programu.

Pravidelné novinky e-mailem