Incomingová mise z Rakouska se zaměřením na inteligentní dopravní systémy

Místo konání:
Zlín, Brno Česká republika
Země určení:
Rakousko Rakousko
Typ akce:
Mise
Datum konání:
26. 04. 2021 - 28. 04. 2021

Velvyslanectví ČR ve Vídni v rámci projektu ekonomické diplomacie organizuje ve dnech od 26. do 28. dubna 2021 incomingovou misi z Rakouska se zaměřením na inteligentní dopravní systémy.

Incomingové mise se zúčastní cca. 10 rakouských představitelů z následujících organizací: město Vídeň, dopravní podnik Wiener Linien, město Graz, město Salzburg, silniční a dálniční společnosti ASFiNAG a koordinátor C-ITS v Rakousku AustriaTech.

Po příjezdu proběhne v Brně prezentace systému řízení dopravy a preference městské hromadné dopravy a zásahových vozidel na křižovatkách s využitím V2X, a to v městské firmě Brněnské komunikace a na Dopravním podniku města Brna. Následně budou prezentována česká řešení a technologie firem Herman systems a RCE systems. Druhý den bude program mise pokračovat ve Zlíně, kde rakouští účastníci navštíví společnosti CROSS Zlín a Incinity a seznámí se s jejich technologiemi a software pro inteligentní dopravu. V průběhu mise budou prodiskutovány možnosti uplatnění českých řešení v připravovaných ITS projektech v Rakousku.

Pravidelné novinky e-mailem