Jižní Afrika – Prezentace českých firem obranného sektoru

Místo konání:
Royal Johannesburg & Kensington GC, Johannesburg Jihoafrická republika
Země určení:
Jihoafrická republika Jihoafrická republika
Typ akce:
Společenská akce
Datum konání:
31. 10. 2019

Prezentaci českých firem obranného sektoru zorganizoval ekonomický úsek Velvyslanectví v Pretorii v rámci  výroční společenské a prezentační akce Czechia Golf & Business Day v areálu prestižního Royal Johannesburg & Kensington GC. Z významných hostů přijali pozvání mj. náčelník generálního štábu a velitel nákupu Jihoafrické národní armády, generálové A. Sibango a P. Lebelo, představitelé ministerstev obrany a vojenských veteránů, turismu, zahraničních vztahů, obchodu a průmyslu, vědy a výzkumu a prezidentské kanceláře, zástupci státních firem a agentur ARMSCOR, ESKOM, DENEL či BMF, velvyslanci Běloruska, Dominikánské republiky, Polska, Malajsie, Mosambiku, Singapuru, Thajska, Tchaj-wanu a Vietnamu, vojenští přidělenci Brazílie, Indie, Jižní Koreje, Kanady, Malajsie, USA, Vietnamu a dalších zemí. Z českých firem se na akci finančně podílely a prezentovaly společnosti Česká zbrojovka, AURA, DSS, Elmet, ERA či Tatra Trucks. Akci podpořili také místní dovozci plzeňského piva a českého křišťálu.

Součástí programu bylo vystoupení operní pěvkyně, Loveline Madumo, která přednesla árii z opery Rusalka. Výtěžek charitativní tomboly (20.000,- Kč) byl věnován nadaci Loveline Arts Foundation. K večeři byly servírovány tradiční pokrmy české kuchyně včetně bramborového salátu, guláše, bramboráčků, plzeňského piva a štrůdlu. Prezentace luxusních vozů Aston Martin a McLaren dealera Daytona Sports Cars Pty umocnily výjimečný zážitek všech účastníků.

O akci byla vytvořena rozsáhlá foto a video dokumentace, jež účastníci a organizátoři sdíleli na sociálních sítích. České firmy vyslaly svým partnerům, firmám, zákazníkům a důležitým zástupcům ministerstev jasný a sebevědomý signál o tom, že na jihoafrickém trhu je třeba s nimi počítat.

Autor: Viktor Dolista, ekonomický diplomat Velvyslanectví v Pretorii

Pravidelné novinky e-mailem