Mise českých exportérů – vybavení měst a obcí v Chorvatsku

Místo konání:
Radnice Zadarského kraje, Zadar Chorvatsko
Země určení:
Chorvatsko Chorvatsko
Typ akce:
Mise
Datum konání:
30. 09. 2020

Zastupitelský úřad České republiky v Chorvatsku vyzývá české firmy k účasti na prezentačním semináři s názvem „Mise českých exportérů – vybavení měst a obcí v Chorvatsku“, který se bude konat v Zadaru dne 30. 9. 2020. Mise se uskuteční v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR (PROPED) a je podporována a organizována ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Regionální hospodářskou komorou Brno.

Zastupitelský úřad ČR v Chorvatsku vyzývá všechny české firmy, které mají zájem se mise zúčastnit nebo chtějí získat podrobnější informace, aby se obrátily na vedoucího obchodně-ekonomického úseku Zastupitelského úřadu ČR v Záhřebu Ing. Petra Kašičku, Ph.D. (petr_kasicka@mzv.cz) a v kopii na commerce_zagreb@mzv.cz. Termín pro přihlášení je 15. 7. 2020. Chorvatsko se v posledních letech snaží vylepšovat kvalitu komunálních služeb ve městech a obcích, které leží, z hlediska cestovního ruchu, na velmi exponovaném jadranském pobřeží. S neustále rostoucím počtem turistů se zvyšují i požadavky a nároky na tyto služby. Jedná se např. o kontejnery na pevný odpad, zařízení a stroje na úpravu zeleně, technologie a výrobky využitelné pro budování relaxačních zón a dětských hřišť atd. Cestovní ruch zažívá nebývalý boom a spolu s ním i potřeba investovat do kvalitních a spolehlivých komunálních služeb. Tato oblast může nabídnout českým firmám zajímavé možnosti zapojit se do tendrů obcí nebo stát se subdodavatelem při větších zakázkách. Financování těchto projektů je realizováno zejména ze strukturálních fondů a doplňováno financováním ze státního rozpočtu a rozpočtu měst a obcí.

Cíl:

Cílem semináře, který bude probíhat v českém a chorvatském jazyce, je oslovit potenciální klienty a partnery, tj. především zástupce měst a obcí a zástupce komunálních podniků a představit jim české zkušenosti, výrobky a technologie.

Kontaktní informacePravidelné novinky e-mailem