Mise českých firem z oblasti leteckého průmyslu do Polska 2022

Podnikatelská mise do polského Podkarpatského vojvodství proběhne ve dnech od 11. do 12. října 2022.

Datum konání
11.10.2022 - 12.10.2022
Typ akce
Mise
Země určení
Polsko Polsko
Místo konání
Rzeszów
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Misi pro české firmy společně pořádají Agentura CzechTrade, polský klastr Dolina Lotnicza (Aviation Vally), Velvyslanectví ČR ve Varšavě, město Rzeszów, Moravský letecký klastr a Regionální hospodářská komora Brno v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network.

Mise je úzce zaměřená na letecký průmysl. V programu jsou návštěvy významných firem sdružených v klastru Dolina Lotnicza a B2B jednání s polskými firmami. České firmy tak díky účasti na misi získají osobní kontakty se zajímavými polskými obchodními partnery.

Proč se mise zúčastnit:

 • Setkání se zástupci polských firem a nadnárodních výrobců v Dolině Lotnicze.
 • Polské firmy byly předem vybrány na základě požadavků Moravského leteckého klastru.
 • Setkání se zástupci města Rzeszów a zástupci klastru Dolina Lotnicza, zástupci agentury Centra pro investice.
 • Podkarpatské vojvodství je nejen sídlem klastru Dolina Lotnicza, ale také centrem leteckého a obranného průmyslu v Polsku. Dolina Lotnicza je světoznámý klastr leteckého průmyslu a tréninkové centum pro piloty.
 • Klastr sdružuje aktuálně 179 firem. Letecký průmysl je jedním z nejvíce inovačních sektorů polského hospodářství. Skoro 90 % výroby je exportováno do USA, Itálie, Francie, Velké Británie a Kanady. Polsko je známo svou schopností plnit požadavky největších světových OEM výrobců jako Pratt & hitney, Sikorsky, Goodrich, Dassault Aviation, Agusta Westland, Safran, Thomson, a další.

Program:

 • Úterý 11. 10. 2022, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS; Oficiální zahájení mise (Velvyslanec ČR ve Varšavě, Předseda představenstva SGPPL Dolina Lotnicza, zástupce města Rzeszów); Představení klastru Dolina Lotnicza; Představení Moravského leteckého klastru; Prezentace českých a polských firem; Slavnostní večeře a networking.
 • Středa 12. 10. 2022, Návštěva tří polských firem a B2B jednání v okolí Rzeszowa (Podkarpatské vojvodství) – Pratt & Whitney Rzeszów; MTU Aero Engines Polska a MB Aerospace Rzeszów.

Co nabízí agentura CzechTrade českým firmám:

 • Organizaci a přípravu jednání s polskými partnery, včetně zajištění setkání se zástupci polských firem sdružených v klastru Dolina Lotnicza, zajištění návštěvy nadnárodních firem sdružených v klastru.
 • Zajištění byznysové večeře se zástupci polských firem a pozvanými hosty v Rzeszowie.
 • Vytvoření informační brožury o českých účastnících mise v polštině pro polské partnery.
 • Cena zahrnuje výše zmíněné včetně dopravy v průběhu druhého dne mise a zajištění občerstvení (max. pro 2 osoby za firmu) nikoli ubytování.
 • Cena: 12 000 Kč bez DPH.

Podrobnosti k misi najdete v přiložené pozvánce.

Pracovníci agentury CzechTrade rádi zodpoví veškeré vaše dotazy týkající se programu, detailů polských firem, forem prezentace, doprovodných služeb nebo poradí, jak se nejlépe na akci připravit.

Přihlášku, prosíme, zašlete gestorovi akce do 15. 9. 2022.

Více informací a možnost přihlášení

Přílohy:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Neymon Myslovich Stefani, M.A. / exportní konzultant / stefani.myslovich@czechtrade.cz / +420 224 907 527