Mise dodavatelů technologií pro uhelné elektrárny do Kazachstánu 2021

Místo konání:
Almaty, Karaganda, Nur-Sultan, Usť-Kamenogorsk Kazachstán
Země určení:
Kazachstán Kazachstán
Typ akce:
Prezentace
Datum konání:
15. 03. 2021 - 19. 03. 2021

Agentura CzechTrade a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu zvou české firmy ke společné účasti na vysoce specializované misi výrobců elektrárenské techniky do Kazachstánu s návštěvu konkrétních subjektů působících v oblasti dodávek technologií pro elektrárny, a to vždy na bázi dvoustranných jednání.

Vzhledem k silnému růstu výroby v posledních několika letech, zvláště pak v oblastech průmyslu náročných na spotřebu elektrické energie, např. v metalurgii, plánuje řada elektrárenských firem modernizaci, rozšíření stávajících výkonů nebo výstavbu nových elektrárenských zdrojů. Podle prognózy se v zemi očekává do roku 2030 zvýšení výroby elektrické energie na celkových 150 mld. kWh.

Zásadní význam v Kazachstánu mají tepelné elektrárny, které vyrábějí v současné době téměř 90 % elektrické energie v zemi.

Proč byste se měli účastnit této mise:

 • Jedná se o úzce zaměřenou misi v oblasti energetiky, elektrárenství a navazujících odvětví, která se v Kazachstánu uskuteční po 2 letech (poslední mise proběhla v roce 2018).
 • Návštěva nejvýznamnějších firem v oblasti energetiky v Kazachstánu a představení českých firem a České republiky jako partnerů se špičkovými technologiemi a světovou konkurenceschopností v oblasti elektrárenské techniky.
 • Dvoustranná jednání s danými firmami probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
 • Portfolia firem účastnících se mise budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním, aby byl v rámci osobní návštěvy prostor již ke konkrétním jednáním.

Profily kazachstánských firem:

 1. AO CAEPCO
  Do portfolia Středoasijské energetické korporace (CAEPCO) patří elektrárny o celkovém výkonu 1 203 MW. Mezi nejvýznamnější stanice patří Pavlodarská TES-1 (520 MW), TES-2 (110 MW) a Petropavlovská TES-2 (434 MW).
 1. Euroasijská skupina ERG
  Koncern sestávající z různých technologických směrů, mezi něž patří těžba nerostů, metalurgie a strojírenství. Je vlastníkem řady elektráren, mezi nejvýznamnější patří Pavlodarská TES-1 (350 MW) a GRES Aksu (2450 MW).
 1. TOO Ekibastuzskaya GRES-1
  Dceřiná společnost vlastněná ze 100 % holdingem Samruk-Energo. Jedná se o největší energetický komplex v Kazachstánu a jeden z největších na světě sestávající z 8 energobloků o celkovém výkonu 3500 MW.
 1. AO Stantsia Ekibastuzskaya GRES-2
  Akciová společnost vlastněná kazašským holdingem Samruk-Energo a ruským Inter RAO. Elektrárna GRES-2 patří mezi největší uhelné elektrárny v Kazachstánu o výkonu 1000 MW.
 1. AO ArcellorMittal
  Koncern ArcellorMital se zabývá hlubinnou těžbou uhlí, slévárenství, strojírenstvím a dalšími odvětvími. V jeho vlastnictví se nachází Karagandská TES-2 (435 MW) a TES Temirtauského metalurgického závodu (192 MW).
 1. Korporace Kazakhmys
  Národní korporace zabývající se metalurgií, strojírenstvím, těžbou nerostů a dalšími odvětvími. V jejím vlastnictví se nachází elektrárny v Karagandě a okolí a také TES Zhezkazgan (152 MW).
 1. TOO Karaganda Energotsents
  Dceřiná společnost AO Kazakhstanskie komunalnye sistemy provozuje dvě stanice obsluhující město Karaganda a Karagandskou oblast, konkrétně Karaganda TES-1 (32 MW) a Karaganda TES-3 (670 MW).
 1. AO Kazakhstanskie komunalnye sistemy
  Společnost zastřešující provozovatele elektráren v Karagandské, Východokazachstánské, Jihokazachstánské a Mangystauské oblasti. Mezi největší elektrárny v jejich portfoliu patří uhelná Usť-Kamenogorská TES (373 MW)
 1. AO Ridderskaya TES
  Společnost provozující stejnojmennou TES ve městě Ridder (59 MW), která zásobuje tamní závod na dobývání nerostů a přidruženou výrobu.
 1. AO Almatinskie elektricheskie stancie
  Dceřinná společnost koncernu Samruk-Energo provozuje elektrárny ve městě Almaty a Almatské oblasti. Mezi nejvýznamnější stanice patří Almatská TES-1 (145 MW), TES-2 (510 MW) a TES-3 (173 MW).
 1. KGNT
  Společnost KGNT patří mezi největší projekční společnosti působící v oblasti energetických celků. Projektuje řadu řešení v oblasti elektrárenských technologií a dalších přidružených

Předběžný program návštěvy:

 • Neděle 14. 3. 2021 Almaty
  Přílet účastníků do Almaty a přelet do Pavlodaru, organizační schůzka.
 • Pondělí 15. 3. 2021 Pavlodar, Aksu
  Prezentace v elektrárnách Pavlodar TES-1, TES-2 a TES-3 (Středoasijská elektroenergetická korporace – CAEPCO), prezentace u GRES Aksu (vlastník ERG)
 • Úterý 16. 3. 2021 Ekibastuz
  V ranních hodinách odlet přejezd do Ekibastuzu (2h), pro TOO Ekibastuzskaya GRES-1, prezentace a návštěva AO Stantsia Ekibastuzskaya GRES-2, večer přejezd autobusem do Karagandy.
 • Středa 17. 3. 2021 Karaganda
  Návštěva Karagandinskaya TES-2 (AO Arcellor Mittal), prezentace pro TOO Karaganda Energotsentr (Karagandinskaya TES-1 a TES-3) a TOO Kazakhmys Karaganda (TES Zhezkazgan)
 • Čtvrtek 18. 3. 2021 Usť-Kamenogorsk, Ridder
  Prezentace v Usť-Kamenogorskaya TES (Kazakhstanskie komunalnie sistemy), přejezd do Ridderu, prezentace u AO Ridderskaya TES.
 • Pátek 19. 3. 2021 Almaty
  Prezentace u Almatinskie elektricheskie stantsii – holding Samruk-Energo (elektrárny Almaty TES-1, TES-2 a TES-3), v odpoledních hodinách odlet účastníků do Prahy, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Cena účasti:

 • 35 000 Kč při účasti jedné osoby, 45 000 Kč při účasti dvou osob (každá další osoba + 10 000 Kč).
 • Cena zahrnuje: organizaci mise, zabezpečení logistiky a přesunů pro účastníky po Kazachstánu, asistenční služby v průběhu mise, tisk propagačního katalogu s profily účastníků mise.
 • Cena nezahrnuje: dopravu z ČR do Kazachstánu a zpět, ubytování v Kazachstánu (přibližně 1500 Kč/noc).

Podrobnosti k Misi výrobců elektrárenské techniky do Kazachstánu 2021 najdete v přiložené pozvánce.
Pracovníci agentury Czechtrade rádi zodpoví veškeré vaše dotazy týkající se programu, detailů kazachstánských firem, forem prezentace, doprovodných služeb nebo poradí, jak se nejlépe na akci připravit.
Přihlášku, prosíme, zašlete gestorovi akce do 15. 12. 2020.

Přílohy:Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Ing. Zmrzlík Marek
Exportní konzultant - senior

+420 224 907 539Pravidelné novinky e-mailem