Mise povrchového dobývání nerostů do Kazachstánu

Místo konání:
Almaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk Kazachstán
Země určení:
Kazachstán Kazachstán
Typ akce:
Prezentace
Datum konání:
21. 09. 2020 - 25. 09. 2020

Agentura CzechTrade zve české firmy ke společné účasti na vysoce specializované misi výrobců zařízení, vybavení a techniky z oboru povrchového dobývání nerostů do Kazachstánu. Akce je pořádána ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Nur-Sultanu a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Hlavním bohatstvím Kazachstánu jsou nerostné suroviny. Kazachstán se podle množství přírodních zdrojů nachází na šestém místě ve světovém žebříčku. Ze 110 prvků Mendělejevovy tabulky zde můžeme nalézt ložiska 99 prvků, přičemž ložiska 70 prvků jsou prozkoumána, z 60 se aktivně těží. Zásadní význam má pro Kazachstán těžba uhlí. Tepelné elektrárny, které topí energetickým uhlím, vyrábějí 80% elektrické energie v zemi. Další uhlí je potřeba pro rozsáhlý metalurgický průmysl.

PROČ BYSTE SE MĚLI MISE ÚČASTNIT?

  • Jedná se o úzce zaměřenou misi v oblasti povrchového dobývání nerostů a navazujících odvětví, která se v Kazachstánu uskuteční po 4 letech (poslední mise proběhla v roce 2016).
  • Návštěva nejvýznamnějších firem v oblasti dobývání nerostů v Kazachstánu a představení českých firem a České republiky jako partnerů se špičkovými technologiemi a světovou konkurenceschopností v dané oblasti.
  • Dvoustranná jednání s danými firmami probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu (Astana) na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
  • Portfolia firem účastnících se mise budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním, aby byl v rámci osobní návštěvy prostor již ke konkrétním jednáním.

PROGRAM

  • Neděle 20. 9. 2020 Karaganda: Přílet účastníků do Karagandy, ubytování, organizační schůzka.
  • Pondělí 21. 9. 2020 Karaganda: Návštěva společností Kazakhmys, Orken, Shubarkol-Komyr a Saryarka-Energy, po skončení přesun do Ekibastuzu
  • Úterý 22. 9. 2020 Ekibastuz: Návštěva společností Bogatyr-Komyr a Maikuben-Vest, po skončení přejezd do Nur-Sultanu (Astana), nocleh v Nur-Sultanu.
  • Středa 23. 9. 2020 Nur-Sultan: Návštěva společností Kazakhmys, Ten-Ken Samruk a ERG
  • Čtvrtek 24. 9. 2020 Taraz: V dopoledních hodinách odlet do Tarazu, návštěva společnosti Kazfosfat. Ve večerních hodinách přelet do Almaty.
  • Pátek 25. 9. 2020 Almaty: Jednání ve společnostech KAZ Minerals a Eurokhim-Karatau. V odpoledních hodinách nebo s sobotu ráno odlet zpátky do Prahy.

Podrobnosti ke společné prezentaci najdete v přiložené pozvánce. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy. Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 28. 5. 2020.

Přílohy:Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Ing. Zmrzlík Marek
Exportní konzultant - senior

+420 224 907 539Pravidelné novinky e-mailem