Zdroj: CzechTrade

Mise výrobců a dodavatelů strojírenských technologií do Kazachstánu 2023

Agentura CzechTrade a Velvyslanectví ČR v Astaně zvou české firmy ke společné účasti na specializované misi výrobců a dodavatelů strojírenských technologií do Kazachstánu.

Datum konání
17.09.2023 - 22.09.2023
Typ akce
Prezentace
Země určení
Kazachstán Kazachstán
Místo konání
Kazachstán, Almaty, Karaganda, Astana, Ekibastuz, Pavlodar, Usť-Kamenogorsk
Další akce v kategoriích

Společně navštívíme konkrétní kazašské podniky a s jejich managementem budete moci vést obchodní jednání.

Strojírenství je v Kazachstánu jedním z nejperspektivnějších oborů. Města jako Almaty, Karaganda, či Usť-Kamenogorsk jsou místa s tradiční strojírenskou výrobou, a především pak v oblasti těžkého strojírenství.

Ve strojírenství je Kazachstán značně závislý na importu výrobků a toto situace znamená velkou perspektivu dodávek pro české firmy.

České strojírenské firmy mají z minulosti v zemích SNS, tak i v Kazachstánu, tradici a dobrý zvuk. Nicméně od začátku 90. let většina z nich v Kazachstánu úplně vyklidila pozice a tato země se dnes pro ně jeví jako nový, ale velmi perspektivní trh.

K největším problémům místního průmyslu patří stupeň opotřebení zařízení ve strojírenských podnicích, který přesahuje 50 %. V
převážné míře tato zařízení pocházejí ještě ze sovětské éry, například obráběcí stroje jsou v provozu až 30 až 40 let. Tento stav tedy nutně vyžaduje investice do nákupu nových strojů a zařízení.

Proč byste se měli účastnit právě této mise:

 • Navštívíte významné kazachstánské strojírenské podniky, kde představíte svou produkci, firmu a budete jednat na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
 • Dvoustranná jednání s danými firmami probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvyslanectví ČR v Astaně. Profily českých firem včas předá kazachstánským subjektům, abyste při setkání měli dostatečný prostor jednat o konkrétních bodech.
 • Agentura CzechTrade vám pomůže vstoupit na trh, seznámit se s teritoriem a rozšířit dosavadní kontakty a obchodní aktivity.
 • Navážete na úspěšné mise českých firem do Kazachstánu organizované naší zahraniční kanceláří CzechTrade Kazachstán v předchozích letech, kdy je Česká republika prezentována jako spolehlivý dodavatel špičkových strojírenských technologií. Letos se koná třetí edice strojírenské mise do Kazachstánu.

Kazachstánské firmy:

 • AO Pavlodarskiy mashinostroitelniy závod www.erg.kz/: Společnost se od roku 1955 se specializuje na výrobu kovových konstrukcí a zdvihacích zařízení pro různé technologické účely. Je dodavatelem velké modelové řády moderních jeřábových zařízení. Vyráběné produkty: Zdvihací zařízení pro podniky v metalurgickém, těžebním a stavebním průmyslu.
 • TOO Pavlodarskiy zavod Temirmash www.temirmash.kz: Společnost byla založena v roce 2010. Za krátkou dobu se podnik stal vedoucí továrnou na výrobu speciálního vybavení pro automobily do náročných podmínek. Výrobní plochy mají výměru více než 2 000 m2.
 • TOO Pavlodarskiy zavod truboprokatnoy armatury www.pzta.kz: Domácí výrobce sekčních vodních ohřívačů, částí potrubí, ohybů, ocelových ventilů a izolačních přírubových spojů o jakémkoli průměru a tlaku.
 • TOO Ekibastuzskiy zavod elektricheskikh mashin www.ezem.kz: Společnost byla zaregistrována v roce 2005. Jedná se o to
  moderní podnik vybavený vhodným zařízením, které umožňuje opravy průmyslových elektrických strojů v široké škále. Jedná se o trakční motory a dieselové generátory lokomotiv, elektrické lokomotivy, vysokonapěťové elektrické stroje. Technologické opravné procesy byly vyvinuty a schváleny v KTZ pro elektrické stroje kolejových vozidel.
 • TOO Prommashkomplet www.pmk.railsystems.kz: Společnost je provozována od roku 2012 jako závod pro výrobu výhybek a železničních kol. 11. prosince 2018 byl spuštěn výrobní komplex kol a soukolí pro železniční vozy. Komplex uvedený do provozu může produkovat válcovaná železniční kola různých průměrů a provedení disků – od 700 do 1 250 mm.
 • TOO Maker (dříve KLMZ-Kazakhmys) www.too.maker.kz: Hlavním odvětvím výrobní činnosti KLMZ je výroba a oprava důlního zařízení. Závod je hlavní servisní základnou Korporace Kazakhmys a AO KazMinerals. Závod vyrábí přes 5 000 produktů, jako jsou zařízení pro vybavení dolů a přepravu rudy, potopení, pomocná zařízení, silová hydraulika, zdvihací jeřáby, kovové konstrukce, vyklápěče, flotační stroje atd.
 • TOO KIAMZ (Geomash) www.geomash.kz: Závod byl založen v roce 1959 a zabývá se výrobou dopravníků. Společnost provádí montážní kontrolu vyráběných dopravníků vč. instalace dodávaného zařízení. Závod vyrábí taktéž produkty v oblasti geologických servisních služeb a geologického vybavení – hlavice, vrtací zámky, náhradní díly pro vrtné soupravy.
 • TOO Karagandinskiy zavod metalokonstruktsiei www.kzmk.kz: Společnost má více než 40 let zkušeností s navrhováním a výrobou stavebních konstrukcí. Během této doby bylo vyrobeno 1 700 000 tun kovových konstrukcí. Společnost zaměstnává více než 1 000 zaměstnanců, což umožňuje vyrábět 2500 tun kovových konstrukcí měsíčně.
 • AO Azia Avto www.aziaavto.kz: Společnost působí od roku 2002. Firma je výrobcem osobních automobilů v Kazachstánu. Produkuje vozy Škoda, Chevrolet, Kia a Lada.
 • TOO Kazcinkmash www.kazzincmash.kazzinc.kz: Společnost funguje od roku 1915. Činností této dceřiné společnosti AO Kazcink je vývoj a výroba nových zařízení a systémů automatizace pro těžební a hutní podniky, jakož i dozor, instalace, spravování a uvedení zařízení do provozu.
 • AO Almatinskiy zavod tyazhilogo mashinostroyeniya (AZTM) www.aztm.kz: Závod byl založen v roce 1941 a na strojírenském trhu působí více než 70 let. Společnost disponuje plným cyklem výrobního procesu: jsou zde slévárny oceli a železa, kovárna a lisovna, modelová sekce, tepelná dílna, komplex obráběcích dílen, montážní dílna se zkušebními lavicemi a různé laboratoře.
 • AO Mashinostroitelniy zavod imeni Kirova (MZK) www.mzk.kz: Závod byl postaven v roce 1942. Zabývá se výrobou železničních produktů (spojovací prvky, šrouby a matice nebo silové prvky a převodové hřídele) a výrobků pro těžební a ropný průmysl. Provádí vývoj, výrobu, skladování a uvedení do provozu vojenského a speciálního vybavení, střeliva, střeliva. Hlavním zákazníkem závodu je Ministerstvo obrany Republiky Kazachstán.
 • AO Almatinskiy vagonoremontniy zavod www.avz.kz: Činnost firmy sahá až od roku 1933. Hlavní činností a specializací je rekonstrukce a revitalizace železničních vozů pro přepravu osob, rekonstrukce interiéru vč. moderních designových prvků za účelem zvýšení komfortu a moderních systémů bezpečnosti.

Program mise:

 • Neděle 17. 9. 2023 Almaty: V ranních či odpoledních hodinách přílet do Almaty, následně večerní přelet do Pavlodaru
 • Pondělí 18. 9. 2023 Pavlodar: Návštěva společností AO Pavlodarskiy machinostroitelniy závod, TOO Pavlodarskiy zavod Temirmash, TOO Pavlodarskiy zavod truboprokatnoy armatury, ve večerních hodinách přesun do Ekibastuzu
 • Úterý 19. 9. 2023 Ekibastuz: Návštěva společností TOO Ekibastuzskiy zavod elektricheskikh mashin a TOO Prommashkomplet, po skončení jednání přesun do Karagandy
 • Středa 20. 9. 2023 Karaganda: Návštěva společností TOO Maker (dříve KLMZ-Kazakhmys), TOO KIAMZ (Geomash), TOO Karagandinskiy zavod metalokonstruktsiei
 • Čtvrtek 21. 9. 2023 Usť-Kamenogorsk, Ridder: V ranních hodinách přelet do Usť-Kamenogorsku, návštěva společnosti Azia Avto, přejezd do Ridderu, návštěva společnosti Kazcinkmash, návrat do Usť-Kamenogorsku, ve večerních hodinách přelet do Almaty
 • Pátek 22. 9. 2023 Almaty: Návštěva společností AO Almatinskiy zavod tyazhilogo mashinostroyeniya (AZTM), AO MZK a AO Almatinskiy vagonoremontniy zavod. Odlet z Almaty v sobotu 23. 9. 2023 v ranních hodinách.

Cena za účast na misi:

 • Cena zahrnuje organizaci mise, zabezpečení logistiky a přesunů pro účastníky po Kazachstánu, asistenční služby v průběhu mise, tisk propagačního katalogu s profily účastníků mise.
 • Cena za jednu osobu je 40 000 Kč + DPH; za dvě osoby je 60 000 Kč + DPH; každá další osoba za 20 000 Kč + DPH.

Podrobnosti k misi najdete v přiložené pozvánce.

Pracovníci agentury CzechTrade rádi zodpoví veškeré vaše dotazy týkající se programu, detailů kazachstánských firem, forem prezentace, doprovodných služeb nebo poradí, jak se nejlépe na akci připravit.

Přihlášku, zašlete gestorovi akce do 30. 4. 2023.  

Více informací a možnost přihlášení

Přílohy:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
PhDr. Manďák Miroslav / exportní konzultant – senior / miroslav.mandak@czechtrade.cz / +420 224 907 557