Nabídka (virtuální) účasti na veletrhu letadel EAA Airventure ve Wisconsinu v červenci 2021

Projekt ekonomické diplomacie finančně podpoří i v době trvající pandemie účast firem z České republiky na veletrhu EAA Airventure Oshkosh, Wisconsin, který se uskuteční v termínu od 23. července do 1. srpna.

Datum konání
23.07.2021 - 01.08.2021
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Spojené státy americké
Místo konání
Oshkosh, Wisconsin
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Veletrhu se pravidelně účastní několik firem z České republiky, výrobců malých lehkých sportovních letadel.

Generální konzulát ČR v Chicagu díky schválenému projektu ekonomické diplomacie (PROPED) na rok 2021 tradičně plánoval uspořádat seminář a společné setkání zaměřené na prohloubení a vytvoření nových obchodních vazeb mezi českými výrobci a jejich americkými partnery.

Nicméně pořadatelé plánují, že se veletrh EAA Airventure Oshkosh v letošním roce sice uskuteční, nicméně jeho podoba bude díky stále přísným pandemickým předpisům odlišná od předchozích ročníků. Kromě toho, že nebude možné pořádat žádné společné akce, i nadále je spíš velmi nepravděpodobné, že zástupcům českých firem bude vůbec umožněna v červenci cesta do USA.

Tedy namísto organizace tradičního semináře a setkání s americkými partnery GK Chicago plánuje zajistit mediální prezentaci českých výrobců letadel kategorie LSA v některém z mnoha nabízených periodik vydávaných v rámci veletrhu a náklady s tím spojené pokryje z projektu ekonomické diplomacie.

Zájemci o takovou mediální prezentaci mohou proto kontaktovat Generální konzulát České republiky v Chicagu, konzula pro obchodně-ekonomické otázky T. Trnku (tomas_trnka@mzv.cz), T:+1 312 966 5883.

Podrobnější informaci o veletrhu EAA Airventure Oshkosh v edici 2021 naleznete na stránkách veletrhu.

V posledních deseti letech se veletrhu každoročně účastnili i výrobci z České republiky. Jednalo se o následující výrobce – BRM Aero s letadlem Bristell, Czech Sport Aircraft s letadlem SportCruiser, Evektor-Aerotechnik s letadlem SportStar, RTC Jihlavan Airplanes s letadlem Skyleader 600, JMB Aircraft s letadlem VL-3, TL-Ultralight a Zlín Aviation s letadly Sting, Sirius a Savage.

Letecké přehlídky EAA Airventure Oshkosh se pravidelně účastní více než 600 tisíc návštěvníků a k vidění je více než 10 000 letadel. Chtějí-li být české firmy v kategorii lehkých sportovních letadel na mimořádně konkurenčním severoamerickém trhu i nadále tak úspěšné, účast na veletrhu je téměř jejich povinností.Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Tomáš Trnka / tomas_trnka@mzv.cz