Nanoden v Lublani

Místo konání:
Gospodarska zbornica Slovenije (Chamber of Commerce and Industry of Slovenia), Dimičeva ulica 13, Ljubljana Slovinsko
Země určení:
Slovinsko Slovinsko
Typ akce:
Prezentace
Datum konání:
07. 04. 2020

Velvyslanectví ČR v Lublani  v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie MZV ČR připravuje podnikatelskou misi do Slovinska se zaměřením na nanotechnologie dne 7. 4. 2020.

 

Česká republika je špičkou v oblasti nanotechnologií, které nabízí celou řadu inovací v různých sektorech (chemický, textilní, farmaceutický průmysl aj.) s velkým vývozním potenciálem. Cílem projektu je proto zvýšení povědomí o českých nano výrobcích na slovinském trhu a představení možností, které tyto technologie nabízí. Slovinsko se s ohledem na přírodní bohatství profiluje jako trvale udržitelná destinace a z dlouhodobého hlediska klade důraz na ochranu životního prostředí. Přeshraniční projekt bude jedinečnou příležitostí pro společnosti, jejichž výrobky umožňují např. čištění vzduchu, vod či snižování emisí. Vzhledem k rychlému stárnutí populace a narůstajícímu trendu péče o zdraví existuje také poptávka po antibakteriálních, antialergenních produktech, speciální kosmetice nebo čisticích prostředcích.

 

České společnosti dostanou možnost představit a vystavit své produkty a navázat obchodní kontakty v rámci individuálních B2B jednání. Firmy bychom rádi povzbudili k vyšším formám spolupráce, zejména při vývoji nových produktů, a rovněž k propojení s vědeckou či akademickou sférou.

 

Na lublaňskou část projektu bude dne 8. 4. 2020 bezprostředně navazovat program v Záhřebu (Chorvatsko) ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Záhřebu a CzechTrade Záhřeb. Partnerská spolupráce mezi zastupitelskými úřady v Lublani a Záhřebu českým firmám umožní širší záběr obchodních aktivit na dvou různých trzích v rámci jedné služební cesty, což pro firmy představuje úsporu času a díky finanční podpoře MZV ČR také snížení celkových výdajů.

 

Časový a obsahový rámec projektu

7. 4. 2020 – Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, Ljubljana

 

Program

  • 10:00 – 11:00 Krátké prezentace českých firem/asociací
  • 11:00 – 13:00 Individuální B2B jednání mezi českými a slovinskými subjekty
  • 13:00 – 15:00 Pohoštění a networking
  • 15:00 – 17:00 Doprovodný program – návštěva vybraného technologického centra

 

V případě zájmu o bližší informace se můžete obracet na:

 

Do projektu je možné se přihlásit do 28. 2. 2020.Kontaktní informace

Pravidelné novinky e-mailem