Oborová mise do Španělska zaměřená na vesmírný průmysl

Zahraniční kancelář CzechTrade v Madridu, Velvyslanectví ČR v Madridu a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR společně pořádají vysoce specializovanou misi českých dodavatelů pro vesmírný průmysl, kterou povede náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová.

Datum konání
13.12.2021 - 15.12.2021
Typ akce
Prezentace
Země určení
Španělsko Španělsko
Místo konání
Madrid, Bilbao
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Cílem akce je zviditelnit české firmy ve Španělsku, získat aktuální informace z teritoria a navázat nové obchodní kontakty se španělskými firmami pro nové projekty právě v oblasti vesmírného průmyslu.

Oborové zaměření:

 • Představení českých firem a jejich potenciálu v oblasti vesmírného průmyslu
 • Možnosti spolupráce na mezinárodních programech se zaměřením na vesmír
 • Navázání kontaktů pro společný vývoj technologií
 • Seznámení se s aktivitami španělských subjektů v oblasti vesmírného průmyslu
 • Možná účast španělského astronauta a bývalého Ministra vědy a inovací Španělska Pedra Duque

Předběžný program:

 • Neděle 12.12.2021, Madrid – Přílet účastníků do Madridu, ubytování, organizační schůzka
 • Pondělí 13.12.2021, Madrid – Návštěva stanice Cebreros, DSA 2 (Deep Space Antenna 2); Návštěva dalšího vybraného podniku působícího v oblasti vesmírného průmyslu; Setkání na rezidenci pana velvyslance s náměstkyní MPO Martinou Tauberovou v 19 hod.
 • Úterý 14.12.2021, Madrid – Oborová konference s představením českých firem; B2B jednání; Přesun do Bilbaa
 • Středa 15. 12. 2021, Bilbao – Oborová konference s představením českých firem; B2B jednání; Návštěva vybraného podniku působícího v oblasti vesmírného průmyslu; Odlet

Proč byste se měli zúčastnit právě této mise:

 • Podle asociace TEDAE dosahovalo odvětví kosmu ve Španělsku v roce 2019 obratu v hodnotě 860 milionů EUR, z čehož 81 % činil export. Obrat odvětví tak tvořil 0,5 % HDP. V posledních deseti letech navíc vzrostl o více než 70 %. Díky vesmírným programům, integraci do TEDAE a investicím přibližně 11 % obratu sektoru do inovací mají firmy ve vesmírném sektoru enormní potenciál do budoucna.
 • Španělské průmyslové odvětví se zabývá zejména výrobou satelitů, nosných raket a pozemních segmentů. Dle údajů Evropské investiční banky se španělský vesmírný sektor v investicích nachází na druhém místě v rámci Evropy a na šestém v celosvětovém srovnání. Rovněž zaměstnanost se za posledních pět let zvýšila a to o 25 %, čímž Španělsko překonalo skupinu evropských zemí o 6 % bodů, což odráží velmi zajímavou dynamiku sektoru.
 • Španělský průmysl vyvíjí své technologie a kapacity prostřednictvím volitelných programů, do kterých je Španělsko v současné době pátou nejvíce přispívající zemí.
 • Do budoucna se rovněž počítá se založením Španělské kosmické agentury. Plán na její vznik oznámil v květnu roku 2021 ředitel kabinetu předsedy vlády Iván Redondo. Cílem jejího vytvoření je efektivnější správa španělského kosmického programu.
 • Kosmický průmysl je nejvíce zastoupen v oblasti Madridu, ale nemalý počet firem tohoto sektoru působí také v oblasti Baskicka, kde je úzká provázanost s leteckým průmyslem, proto mise v oblasti vesmírného průmyslu organizovaná agenturou CzechTrade a MPO bude mířit do těchto dvou oblastí.
 • Participační poplatek: 4 000 Kč bez DPH za osobu.  V ceně je zahrnuto zajištění přesunu všech účastníků mise do města Bilbaa a návštěvy vytipovaných subjektů v okolí Madridu a Bilbaa.

Podrobnosti k misi najdete v přiložené pozvánce.

Pracovníci agentury CzechTrade rádi zodpoví veškeré vaše dotazy týkající se programu, detailů španělských firem, forem prezentace, doprovodných služeb nebo poradíme, jak se nejlépe na akci připravit.

Přihlašování na akci bylo ukončeno.

Přílohy:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Bokeria Levan / Exportní konzultant / levan.bokeria@czechtrade.cz / +420 224 907 540