Odolná města

Přednáška na téma Odolná města se uskuteční ve čtvrtek 2. prosince od 19:00 a bude možné ji sledovat buď živě v CAMP nebo online.

Datum konání
02.12.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
CAMP, Vyšehradská 2075, Praha 2, online
Další akce v kategoriích

Klima se podstatně mění. Průměrná teplota v Česku za posledních 60 let vzrostla již o dva stupně. Nové podmínky ovlivňují i plánování měst. Jak adaptovat města a stavby na klimatické změny ukáže další ze série přednášek Rethink Architecture, kterou pořádá Česká rada pro šetrné budovy spolu s Centrem architektury a městského plánování (CAMP).

Obsah:

  • Fredy Wolf, který na vídeňském magistrátu spoluzodpovídá za architekturu, tvorbu města a plánování veřejných budov, promluví ve svém příspěvku o strategii plánování v souladu se záměrem adaptace na změnu klimatu. Vycházet bude ze strategického plánu Vídně Urban Heat Islands. Představí také projekt BERTA, který se týká ozeleňování fasád.
  • Zakladatel stavební společnosti Liko-S, Libor Musil, na akci představí areál živých staveb ve Slavkově u Brna. Firma Liko-S vyvinula řešení pro přírodní tepelnou stabilizaci budov. Ve slavkovském areálu je vidět, jak mohou vypadat budovy v budoucnosti. Kancelářské i průmyslové objekty mají zelené střechy i stěny.
  • Přednášku na téma Adaptace města na změnu klimatu přednese Martin Ander, specialista na komunální projekty v oblasti klimatických adaptací a moderní energetiky. V současné době vede program Adapterra Nadace Partnerství. V rámci středoevropského projektu LIFE TreeCheck pomáhá s týmem spolupracovníků uvádět do praxe v pilotních městech opatření podporující komplexní přístup ke zvyšování odolnosti na dopady změny klimatu.
  • Prezentaci na téma odolnost představí Klára Filaunová. Ta se věnuje nastavování urbánních procesů a dlouhodobých strategií, které vedou k vytvoření kvalitního městského prostředí. Kontinuálně usiluje o zlepšení stavu českého územně plánovacího prostředí. Právě to zpracovává ve výzkumném tématu JOP neboli Jak organizovat plánování.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Kateřina Menzelová / PR Consultant, Hero & Outlaw / Katerina.Menzelova@heroandoutlaw.com / +420 606 638 974

Doporučujeme