Podnikatelská mise do Mongolska spojená s účastí na EXPO Mongolia

Země konání:
Ulánbátar Mongolsko
Země určení:
Mongolsko Mongolsko
Typ akce:
Mise
Datum konání:
05. 10. 2020 - 09. 10. 2020

Cílem je podpořit české firmy v jejich obchodních aktivitách v Mongolsku při jednáních s partnery z privátní sféry i na ministerstvech. V rámci mise bude zajištěn český stánek na multisektorovém veletrhu Expo Mongolia, který má podporu mongolských ministerstev těžby, stavebnictví, dopravy, životního prostředí a zemědělství , dále HK USA, HK Francie, Velvyslanectví Německa mezi jinými. Vzhledem k mezinárodní účasti mohou české firmy na veletrhu navázat vztah s mongolskými i zahraničními partnery, jednat o společných projektech.

Podnikatelskou delegaci doprovodí Hospodářská komora ČR, podle možností ji povede některý z vysokých vládních představitelů ČR. V rámci programu bude uspořádáno podnikatelské fórum, v případě dohody s mongolskou stranou se souběžně uskuteční mezivládní Smíšený výbor podporující hospodářskou spolupráci mezi oběma zeměmi.

Podnikatelská mise bude vícesektorová – uplatní se firmy z vodohospodářství, těžby, stavebnictví, dopravy, životního prostředí, zemědělství, potravinářství, farmaceutického průmyslu.

Termín mise je stanoven na podzim po červnových parlamentních volbách v Mongolsku. Firmy se tedy budou moci představit před novými vládními činiteli s rozhodovacími pravomocemi pro další období.

Pravidelné novinky e-mailem