Podnikatelská mise do Mongolska zaměřená na vývoz zdravotnické techniky a služeb

Země konání:
Ulánbátar Mongolsko
Země určení:
Mongolsko Mongolsko
Typ akce:
Mise
Datum konání:
16. 03. 2020 - 19. 03. 2020

Projekt je navrhován v souvislosti se zájmem členů AVDZP ČR o nalezení nových exportních příležitostí pro svou zdravotnickou techniku v Mongolsku. V programu mise bude zohledněno  darování použité zdravotnické techniky vládou ČR do Mongolska, přispění ČR a firem k plnění cílů Agendy 2030 – cílů udržitelného rozvoje SDG´s. Na dar ČR lze komerčně navázat a nemocnicím nabízet další české výrobky a technologie, případně nabídnout celkovou rekonstrukci zastaralých nemocnic včetně dodání potřebné techniky. V programu bude návštěva 1. ulánbátarské nemocnice postavené Čechoslováky v 60. letech, nemocnic, do kterých bude darována technika, nemocnic v regionech. Českou delegaci povede ministr zdravotnictví ČR, bude jednat se svou mongolskou kolegyní, která vedla do ČR mongolskou delegaci na zasedání mezivládního Smíšeného výboru a je spolupráci s českými partnery nakloněna (v ČR v rámci programu navštívila FN Motol a výrobce nemocničních lůžek LINET).

Zdravotnictví je v Mongolsku poměrně zaostalé, nemocnicím chybí i základní vybavení. Zdravotnictví proto patří k sektorům, na které se soustředí vláda i zahraniční rozvojová pomoc. Japonsko v rámci ZRS otevřelo novou Mongolian-Japan Teaching Hospital, WHO Mongolsku darovalo zdravotnickou techniku (endoskopie, sonografie, atp).

Návštěva české delegace bude v místě pozorně sledována vzhledem k renomé ČR v oblasti zdravotnictví. České technologie budou jistě vítány, obzvlášť, pokud bude řešena i otázka financování.

Pravidelné novinky e-mailem